HRABKO: A.Kiska možno končí, ale R.Fico bude chcieť byť znovu premiér
PREHRAŤ

HRABKO: A.Kiska možno končí, ale R.Fico bude chcieť byť znovu premiér

Ľ.Galko ako minister niesol politickú zodpovednosť aj za vojenskú tajnú službu, ktorá odpočúvala novinárov. Túto zodpovednosť však voči nemu vyvodila už expremiérka Radičová, povedal J.Hrabko.

Bratislava 16. februára (Teraz.sk) – Medializované informácie, podľa ktorých sa premiér Robert Fico v tomto volebnom období vzdá kariéry v exekutíve a bude kandidovať na post ústavného sudcu, sa pravdepodobne neukážu ako relevantné. Rovnako nepotvrdené správy o tom, že Andrej Kiska už nebude kandidovať na prezidentský post, majú reálnejší základ. V diskusii na TABLET.TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

„Osobne sa v tejto chvíli prikláňam k tomu, že Andrej Kiska kandidovať nebude. Nechcem chodiť do jeho rodinných záležitostí, ale myslím si, že tak manželke ako ani jemu nie je príjemné, že chodí domov vlastne iba na týždňovky,“ povedal. Realitou je podľa neho aj enormný mediálny a politický tlak na potenciálnych prezidentských kandidátov. 

„Politik musí počítať so zauchami zľava aj z prava. Z ´prava´ myslím vážne a preukázateľné podozrenia a z ľava tie, ktoré sa nikdy nepreukážu ale napriek tomu padnú,“ poznamenal Hrabko. „Politické srdce v mojom ponímaní mal Mikuláš Dzurinda a má ho Robert Fico. To sú ľudia, ktorí majú „drajv“, chcú ísť do politiky a sú ochotní vydržať aj údery. To nie je kritika Andreja Kisku, len si myslím, že toto nemá,“ dodal.

Špekulácie o tom, či úradujúci prezident už niekoho informoval o tom, že opätovne kandidovať nebude, môže podľa neho potvrdiť či vyvrátiť len on sám. Výsledky rozhovorov medzi štyrmi očami podľa Hrabka premiér či predseda parlamentu komentovať nemôžu.

„Ak sa prezident stretol aj s predsedami mimovládnych strán, ktoré to však tiež nechcú potvrdiť, tak by sme mohli vychádzať z toho, že Alojz Hlina už oznámil mená dvoch kandidátov. Čo by mohlo naznačovať, že dostal takú informáciu,“ poznamenal Hrabko. Osobne by však pokladal za správne aj to, ak by KDH nečakalo na rozhodnutie úradujúceho prezidenta a začalo by sa na voľby pripravovať aj bez neho.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad