HRABKO: Kočner tvrdil, že na Kollára má aj iné veci, ako zverejnil
PREHRAŤ

HRABKO: Kočner tvrdil, že na Kollára má aj iné veci, ako zverejnil

Prehliadka v objektoch podnikateľa Mariána Kočnera kvôli podozreniu z násilnej trestnej činnosti môže, ale nevyhnutne nemusí súvisieť s vraždou Jána Kuciaka, povedal v TABLET.TV Juraj Hrabko.

Bratislava 20. októbra (Teraz.sk) – Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, ktorý v minulosti obviňoval Borisa Kollára z kontaktov s mafiánmi tvrdil, že má proti nemu aj veci, ktoré zatiaľ nezverejnil. V diskusii na TABLET.TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

„Ja poznám Mariana Kočnera z kauzy Gamatex. Jediný raz od roku 1998, keď mi zavolal, to bolo na margo tejto vašej relácie,“ konštatoval Hrabko. „Vtedy sme tu debatovali o fotkách Borisa Kollára s jeho mafiánskymi kamarátmi a on mi telefonoval, že môže dokázať aj iné veci ohľadom Borisa Kollára ako tie, čo dovtedy povedal,“ dodal na margo diskusie, ktoré prebehla na TABLET.TV dva roky dozadu.

Na margo domových prehliadok, ktoré kvôli podozreniam z násilnej trestnej činnosti aktuálne realizovala vo viacerých objektoch patriacich Marianovi Kočnerovi NAKA, Hrabko povedal, že mohli, ale nevyhnutne nemuseli súvisieť s vraždou Jána Kuciaka a jeho partnerky. „Môže to byť aj iná násilná trestná činnosť,“ upozornil. 

Zo samotného faktu, že prehliadky na základe podozrenia z násilnej trestnej činnosti prebehli, však podľa neho vyplýva, že vyšetrovatelia našli dostatok argumentov na to, aby im sudca prehliadky povolil. „Vyplýva z toho, že vyšetrovatelia niečo na Mariana Kočnera majú a dokázali o tom presvedčiť sudcu,“ povedal Hrabko.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad