FUTBAL-ME21-kval. P. HAPAL: Atmosféra v tíme je výborná
PREHRAŤ

FUTBAL-ME21-kval. P. HAPAL: Atmosféra v tíme je výborná

Pozrite si video.

Poprad 3. októbra (TASR) -  Dva dni pred kvalifikačným zápasom proti Islandu má tréner slovenskej futbalovej "dvadsaťjednotky" Pavel Hapal na 90 percent jasnú predstavu o zostave. Tím je od utorka v Poprade už v kompletnom zložení a za sebou má aj oficiálne fotenie. Trénerovi robí vrásky iba zdravotný stav Rolanda Černáka, ktorého štart bol dva dni pred zápasom otázny.

"Máme menšie zdravotné problémy, ale verím, že všetko bude v poriadku. Atmosféra v tíme je, tradične, výborná. Chalani sa na seba tešili, teraz to už len pretaviť aj do dobrého výsledku na ihrisku," uviedol tréner Hapal, ktorý si pochvaľoval pripravenosť ihriska, ale aj samotné prostredie. V Národnom tréningovom centre v Poprade našiel tím ideálne podmienky, okrem kvalitného štadióna a ihriska má komfort aj v hoteli, ktorý poskytuje aj výborné podmienky na regeneráciu. "Zvolili sme dobré miesto na túto akciu. Dúfame, že sa to pozitívne odrazí aj v zápase. Kapacita popradského štadióna je väčšia než bola v Myjave alebo Senici, takže dúfam, že nás príde povzbudiť veľa divákov," poznamenal kormidelník SR.

Mladí reprezentanti mali zraz v nedeľu, no až od utorňajšieho tréningu sú v kompletnom počte. Hráči, ktorí mali ešte klubové povinnosti, sa k tímu postupne pridávali. Ako poslední doplnili Hapalovu družinu Filip Lesniak a Denis Vavro, ktorí pricestovali z dánskych klubov Aalborg BK a FC Kodaň. Dva dni pred zápasom s Islandom vládla pozitívna nálada, ktorú demonštruje aj tímová súdržnosť vo voľnom čase. "Chalani tvoria výborný kolektív. V masérskych miestnostiach často sedí prakticky celý tím a hráči si rozprávajú zážitky z klubov," prezradil Hapal, ktorého doplnil stredopoliar Jakub Hromada. "Hráme hry na hracej konzole, prípadne karty. Von veľmi nechodíme, keďže je už chladnejšie a tak využívame čas na hoteli."

Z pôvodnej nominácie vypadla trojica László Bénes, René Kotrík a Dalibor Takáč, ktorú nahradili Jakub Grič, Jozef Urblík a Samuel Mráz. V ideálnom zdravotnom stave nie je ofenzívny stredopoliar Roland Černák, ktorého trápi zranenie slabín. "Veríme, že bude na zápas proti Islandu v poriadku. V jeho prípade ide o opakované zranenie, predtým sa z neho liečil asi mesiac. Zostavu na Island však už na 90 percent mám v hlave," priznal tréner Hapal.

Jedným z nováčikov v tíme je stredopoliar Jihlavy Jozef Urblík, ktorý tímovému pokladníkovi Róbertovi Polievkovi ochotne zaplatil tzv. "prískočné." "Ja s tým nemám problém. Nie je to zase taký veľký peniaz. Nešiel som do úplne nového tímu, veď mnohých hráčov poznám, hral som s nimi alebo proti nim. Veľmi sa teším na môj prvý zápas, teda ak mi dá tréner dôveru. Som rád, že môžem byť súčasťou tohto mužstva," uviedol Jozef Urblík.

SR 21 je lídrom 2. kvalifikačnej skupiny, keď vyhrala v Estónsku (2:1) aj doma so Severným Írskom (1:0). Po súboji s Islandom sa opäť v NTC Poprad 10. októbra stretne so Španielskom.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad