P. Pellegrini: Na post ministra vnútra SMER-SD nominuje terajšieho ministra zdravotníctva Tomáša Druckera
PREHRAŤ

P. Pellegrini: Na post ministra vnútra SMER-SD nominuje terajšieho ministra zdravotníctva Tomáša Druckera

Pozrite si video.

Bratislava 20. marca (Teraz.sk) - Designovaný predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý je poverený zostavením nového kabinetu po tom, ako premiér Robert Fico (obaja Smer-SD) podal demisiu, ponúkne prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi nový návrh členov vlády. 

Na post ministra vnútra Smer-SD navrhne doterajšieho ministra zdravotníctva Tomáša Druckera a na uvoľnený post ministra zdravotníctva doterajšiu štátnu tajomníčku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú. "Na ostatných pozíciách k zmene nedôjde," konštatoval Pellegrini s tým, že tento návrh už predbežne prekonzultoval s prezidentom Andrejom Kiskom. "Návrh pre neho nebude prekvapením," povedal Pellegrini, podľa ktorého by prezident tentokrát nemusel mať o niektorých menách pochybnosti.

Peter Pellegrini nechce komentovať krok prezidenta Kisku, ktorý sa rozhodol nevymenovať do funkcií ministrov, ktorých mu Pellegrini ponúkol pôvodne. "Na to bude dosť času a budú sa tomu venovať odborníci na ústavné právo," uviedol.

"Dúfam, že na Slovensku sa nezakladá precedens, ktorý by v budúcnosti hlava štátu mohla využiť," povedal Pellegrini, podľa ktorého prezident má rešpektovať návrh, za ktorým stojí parlamentná väčšina. 

Koaliční partneri vrátane Smeru-SD však podľa neho urobia všetko preto, aby na Slovensku situáciu upokojili. Peter Pellegrini z tohto dôvodu ponúkne prezidentovi Kiskovi nový návrh vlády zajtra o deviatej hodine. "Prezident ma informoval, že novonavrhnutých ministrov zavolá na krátke stretnutie. A potom by mal oznámiť termín, kedy vládu vymenuje," uzavrel Pellegrini.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad