Útok IS na vojenskú nemocnicu v Kábule si vyžiadal 30 mŕtvych
PREHRAŤ

Útok IS na vojenskú nemocnicu v Kábule si vyžiadal 30 mŕtvych

Prepad začal okolo 09.10 h miestneho času útokom samovražedného atentátnika. Ostatní útočníci ovládli prvé a druhé poschodie budovy, odkiaľ spustili paľbu na príslušníkov bezpečnostných síl.
Kábul 8. marca (TASR) - Na najmenej 30 mŕtvych a 66 zranených sa zvýšil počet obetí útoku na vojenskú nemocnicu v Kábule, ktorú dnes prepadli militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Ide o pacientov, návštevníkov a personál nemocnice, oznámilo ministerstvo obrany.

Afganské bezpečnostné sily medzičasom útok militantov ukončili a všetkých islamistov, ktorí sa na ňom podieľali, zlikvidovali.

"Policajné komando ukončilo operáciu, všetci teroristi ... sú mŕtvi," uviedol na Twitteri hovorca afganského ministerstva vnútra Sádik Sádikí s tým, že ďalšie podrobnosti o dnešnom útoku budú zverejnené neskôr.

Hovorca afganského ministerstva obrany predtým uviedol, že prepad vojenskej nemocnice sa začal okolo 09.00 h miestneho času útokom samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil pred vstupnou bránou.

Ostatní útočníci následne ovládli niekoľko poschodí budovy, odkiaľ z ručných zbraní spustili paľbu na príslušníkov afganských bezpečnostných síl. Tí nemocnicu obkľúčili a začali čistiť jej jednotlivé podlažia.

Najväčšia vojenská nemocnica v Kábule s kapacitou približne 400 lôžok sa nachádza neďaleko dvoch civilných nemocníc. V tej istej štvrti majú sídla aj zastupiteľské úrady viacerých štátov.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad