EXKLUZÍVNE: Ondrej Kandráč predstavuje novinku Postav dom, zasaď strom
PREHRAŤ

EXKLUZÍVNE: Ondrej Kandráč predstavuje novinku Postav dom, zasaď strom

Hosťom Radoslava Šeba v relácii Exkluzívne pre TABLET.TV bol Ondrej Kandráč.

Bratislava 30. apríla (TASR) - Muzikant, spevák a moderátor Ondrej Kandráč prichádza s novou piesňou o láske Postav dom, zasaď strom, ku ktorej nakrútil aj videoklip. 

Novinka je ódou na dokonalý rodinný život plný lásky, uviedol Kandráč na TABLET.TV. Autorom textu je aj tentoraz Ondrejov dvorný textár, spisovateľ, básnik, publicista a manažér v jednej osobe Vladimír Puchala. O hudbu sa postaral ostrieľaný gitarista Tomi Okres.

„Zavolal mi raz Tomi Okres, že chce urobiť pesničku pre Ondra Kandráča, či nemám nejaký text. Niečo medzi Sokoly a Dva duby. Tak mu hovorím: a ľahšiu otázku nemáš? Ale sadol som si a napísal Postav dom, zasaď strom. Je to pieseň, v ktorej sa do refrénu zmestí celý náš život. Tomi Okres urobil hneď na prvýkrát po prečítaní textu chytľavú melódiu. Je to pesnička ako dobrý hamburger: skvelý obal a to podstatné je vo vnútri,“ uviedol k novej piesni Puchala.

Ondrej túto skladbu prijal s nadšením, pretože v sebe nesie hlboký odkaz a spieva sa v nej o takom živote, aký by chcel prežiť aj on so svojou rodinou. „Postav dom, zasaď strom nie je pesnička pre developerov. Je to skladba o tom, že dôležitejšie ako stavať domy je to, čo v nich povieme svojim deťom a čo im odovzdáme. Lebo múry majú spájať, nie rozdeľovať,“ zamýšľal sa nad textom svojej novinky Ondrej Kandráč a dodáva: „slogan - refrén - Postav dom, zasaď strom, urob syna - je všeobecne známy tradičný návod na život a myslím si, že nikto nič lepšie ako tento návod nevymyslel. Vlastne vymyslel, ten, kto pridá k synovi aj dcérku.“

Videoklip k piesni Postav dom, zasaď strom je lyrickým príbehom dvoch mladých ľudí, ktorých spája najmä láska ku koňom. V romantickom prostredí jazdeckého areálu sympatický mladý muž požiada o ruku svoju lásku, čím ju privedie do rozpakov, pretože to absolútne nečakala. Jej koník ju veselým prikývnutím nabáda, aby povedala áno. Príbeh vrcholí dojemným svadobným obradom a pravou slovenskou svadbou, na ktorej spieva Ondrej Kandráč. Dynamickým songom absolútne rozblázni a roztancuje nielen svadobčanov, ale aj prítomný personál. Postav dom, zasaď strom je pieseň, ktorá svojou energiou rozprúdi krv v žilách každému.

Scenár a réžiu mala pod palcom Oľga Záblacká, ktorá už má s režírovaním bohaté skúsenosti. „S Ondrom si občas pošleme niečo z toho, čo sme práve vytvorili. Páčil sa mu videoklip Keď muž miluje ženu a tiež Tancuj pre Roba Opatovského, ktorý sme premiérovali začiatkom apríla. V tom období Ondrej práve riešil, ako uchopiť video k novej piesni Postav dom, zasaď strom. Vypočula som si ju a okamžite mi naskočil príbeh lásky, svadba a bláznivá tancovačka. Ondrovi sa moja idea zapáčila, tak sme sa pustili do práce. Som beznádejný romantik, milujem kone, prírodu, hudbu,“ uviedla pre médiá režisérka a scenáristka Oľga Záblacká.

Pre Ondrejovu pracovnú vyťaženosť zvládla aj nemožné a za jediný deň so svojím 16-členným štábom nakrútila klip, v ktorom účinkovalo až 65 ľudí rôznych vekových kategórií. Svadobný obrad sa nakrúcal v malebnej kaplnke na zámku Vígľaš. V klipe účinkujú aj Kandráčovci a Ondrejova manželka Erika.
 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad