HRABKO: Britská premiérka robí pred začiatkom rokovaní veľké ramená
PREHRAŤ

HRABKO: Britská premiérka robí pred začiatkom rokovaní veľké ramená

Opozičné strany v tejto chvíli nie sú schopné vytvoriť alternatívu k vláde, ak by moc ostala hodená na ulici, nemal by ju kto zdvihnúť, povedal v TABLET.TV Juraj Hrabko.

Bratislava 21. januára (Teraz.sk) – Rázny prejav britskej premiérky Theresy Mayovej, v ktorom sa vyjadrila za odchod svojej krajiny zo spoločného európskeho trhu súvisel s prípravou vyjednávacej pozície pred začiatkom oficiálnych rokovaní o brexite. „Ide o vyjadrenia pred začatím rokovania. Vtedy robia obaja partneri veľké ramená. Ale dá sa veriť posolstvu, že Veľká Británia nemá záujem o žiadneho „mačkopsa“. A chce odísť tak, ako sa má, a robiť vlastnú politiku. Ale čas ukáže, ako to bude. Veľká Británia môže mať aj problémy na domácej pôde, či už so Škótskom, Severným Írskom, alebo predčasné voľby,“ povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

V relácii reagoval aj na tlačovú konferenciu, na ktorej predsedovia Smeru-SD, SNS a Mosta - Híd deklarovali súdržnosť vládnej koalície. „Nikdy nezaškodí to zopakovať,“ odpovedal na otázku, prečo komunikovali túto myšlienku, ak jednota koalície nie je problémom. „Ja si myslím, že išlo o politický zámer umravniť predsedu SNS Andreja Danka zo strany premiéra Roberta Fica. Narážam tým na stretnutie Andreja Danka s Richardom Sulíkom a ich rozhovor o predčasných voľbách. Teraz vlastne musel Andrej Danko povedať, že sa s Richardom Sulíkom rozprával o ničom,“ odhadol Hrabko.

Viac čítajte tu.