Bratislavské letisko prelomilo rekord a zavádza planespotting
PREHRAŤ

Bratislavské letisko prelomilo rekord a zavádza planespotting

V júni vybavilo Letisko M. R. Štefánika v Bratislave 187 363 cestujúcich.

Bratislava, 12. júla (TABLET.TV) – Ide o najvyšší počet cestujúcich od roku 2008 a predstavuje to medziročné zvýšenie o 12%. Nárast pasažierov na prílete a odlete možno podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej pripísať lepšie sa vyvíjajúcej dovolenkovej sezóne.

Ako uviedla pre TABLET.TV, cestovné kancelárie v tohtoročnej letnej sezóne naplánovali vyšší počet dovolenkových letov, než vlani – počas letnej sezóny je v pláne z Bratislavy približne 2000 dovolenkových charterových letov. Viac letov v porovnaní s minulým rokom by malo smerovať do tureckej Antálie, egyptskej Hurgady či na Kapverdy a späť.

K zvýšenému počtu cestujúcich, využívajúcich služby letiska v hlavnom meste, prispelo aj viac možností priamych leteckých spojení s európskymi metropolami. „V tomto roku pribudli linky napríklad do Rumunska, poľskej Varšavy aj do Bulharska. Letisko onedlho ponúkne aj priame lety do gréckych Thessaloník či talianskej Bologne,“ uviedla.

Letisko v spolupráci s občianskym združením Airliners zaviedlo ďalšiu novinku, v zahraničí populárnu aj pre širokú verejnosť – planespotting - pozorovanie, fotografovanie a nakrúcanie lietadiel. „V minulosti sme zaznamenali poškodenia oplotenia letiska spôsobené neoprávnenými zásahmi do majetku letiska zo strany fanúšikov lietadiel. Veríme, že osadením priezorov, ktorých je v súčasnej dobe 25 kusov, nielenže eliminujeme poškodenia oplotenia, ale zároveň prispejeme ku zlepšeniu podmienok fotografovania lietadiel v okolí letiska,“ uviedla Ševčíková.

Letisko na jeseň tohto roka pripravuje aj ďalšiu atrakciu v rámci planespottingu a to zriadenie vyhliadkovej letiskovej terasy.