Hurikán Maria takto spustošil Portoriko
PREHRAŤ

Hurikán Maria takto spustošil Portoriko

Pozrite si video s titulkami.

Meteorológovia naďalej počítajú s možnosťou, že Maria v priebehu dneška znova naberie na sile a zmohutnie na hurikán.

 
Popadané elektrické vedenie v Humacao. Portoriko, 20. septembra 2017.
 
Miami/San Juan 21. septembra (TASR/Teraz.sk) - Mohutný hurikán Maria zoslabol v stredu po prechode cez karibský ostrov Portoriko, ktorý je americkým zámorským územím, na búrku druhej kategórie. Informovala o tom v noci nadnes agentúra AP s odvolaním sa na americké Národné centrum pre hurikány (NHC) so sídlom v Miami.

Meteorológovia naďalej počítajú s možnosťou, že Maria v priebehu dneška znova naberie na sile a zmohutnie na hurikán.

Zničená hala na Panenských ostrovoch. 20. septembra 2017.
 

Záchranári prechádzajú so svojim autom cez zaplavenú ulicu v Humacao, Portoriko. 20. septembra 2017.
 


Búrku sprevádzal v stredu popoludní miestneho času vietor s rýchlosťou 110 kilometrov za hodinu, v nárazoch dosahoval vyššie hodnoty. Stred búrky bol 45 kilometrov severozápadne od mesta Aguadilla v Portoriku a pohyboval sa severozápadne približne 19-kilometrovou rýchlosťou, uviedla agentúra AP.

Loď na pláži v Tortole, Panenské ostrovy, 20. septembra 2017.
 


Nebezpečný útvar by sa mal podľa predpovedí meteorológov v nasledujúcich hodinách presúvať ďalej od severozápadného pobrežia Portorika. Očakáva sa, že najbližšie prejde blízko severovýchodného pobrežia Dominikánskej republiky.
Zničená a zaplavená benzínová pumpa v Humacao. Portoriko, 20. septembra 2017
 


Hurikán Maria zasiahol v stredu karibský ostrov Portoriko v plnej sile. Išlo o najsilnejší hurikán, aký na tomto ostrove zaznamenali za uplynulých 80 rokov. Maria už počas svojho prechodu cez Atlantický oceán spustošila ostrovy Dominika a Guadeloupe.

Obyvatelia Humacao si prezerajú. čo im ostalo po ničivom hurikáne. Portoriko, 20. septembra 2017.
 


Hurikán Maria udrel na Portoriko ako hurikán štvrtej kategórie a zdevastoval tam stovky domov. Spôsobil náhle záplavy katastrofických rozmerov a prerušil dodávky elektriny na celom ostrove, kde žije 3,4 milióna obyvateľov. Životu nebezpečný vietor dul na ostrove viac než 12 hodín. Zo zasiahnutej oblasti neboli bezprostredne po prechode hurikánu hlásené správy o obetiach.

Neporiadok na ceste v Tortole. Panenské ostrovy, 20. septembra 2017.