CHMELÁR a HRABKO: Smer spanštel,Lunter začal zle a Poliačik nie je téma
PREHRAŤ

CHMELÁR a HRABKO: Smer spanštel,Lunter začal zle a Poliačik nie je téma

Opäť sa potvrdzuje, že voliči sa stále viac rozhodujú až v deň volieb, alebo dokonca až priamo za plentou, zhodli sa v TABLET.TV E.Chmelár a J.Hrabko.

Bratislava 10. novembra (Teraz.sk) – Smer „spanštel“, voliči vládnych strán neboli dostatočne motivovaní k účasti na krajských voľbách, Ján Lunter rozhodnutím presadzovať na post podpredsedu Banskobystrického samosprávneho kraja svojho syna začal svoje volebné obdobie zle a rozhodnutie Martina Poliačika opustiť SaS sa stane témou až vtedy, keď bude súčasťou nejakého relevantného politického subjektu. V diskusii na TABLET.TV sa na tom zhodol politický analytik Eduard Chmelár a publicista Juraj Hrabko.

Na aktuálnu tému odchodu Martina Poliačika z SaS Chmelár poznamenal, že podľa neho nebol primárne motivovaný názorovými rozdielmi medzi odchádzajúcim poslancom a predsedom Richardom Sulíkom, ako skôr ponukou vznikajúceho politického subjektu.

„Richard Sulík už dávno sám povedal, že sa necíti byť liberálom v klasickom slova zmysle. Martin Poliačik mal „iks“ príležitostí, aby predniesol principiálne a zásadné stanovisko,“ tvrdí Chmelár. „Toto je už len veľmi „vychcané“ riešenie situácie, ktorá dozrievala dlho, Poliačika už dlho láme Progresívne Slovensko, aby k nim vstúpil. Veď ešte pred letom hovoril, že ostáva v SaS, aby v nej posilnil liberálne krídlo. A čo sa zmenilo? Nezmenilo sa vôbec nič, akurát dostal ponuku,“ zdôraznil Chmelár.

„To rozhodnutie je logické, ale principiálnou témou by bolo, keby to urobil pred časom. Teraz ide len o jeho osobu, nie o princíp,“ dodal.

Viac čítajte tu.