Premiéru mal prvý diel televízneho dokumentu Mafiáni na Slovensku
PREHRAŤ

Premiéru mal prvý diel televízneho dokumentu Mafiáni na Slovensku

Jeden diel o mafiánskej vojne na východe Slovenska už vyšiel na DVD a bol priložený ku knihe "Tajný denník mafiána" autora Gustáva Murína.

 

Televízny dokument z 10-dielnej série nakrútenej v koprodukcii TASR/TABLET.TV a autora projektu Gustáva Murína je o mafiánskom zabijakovi Jozefovi Roháčovi. Séria má názov "Mafiáni na Slovensku" a prináša unikátne svedectvá o krátkej kariére a konci mafiánskych bossov ako boli Havaši, Čongrády, bratia Adamčovci, bratia Mellovci ale aj mafiánsky zabijak Házy. Jeden diel o mafiánskej vojne na východe Slovenska už vyšiel na DVD a bol priložený ku knihe "Tajný denník mafiána".
 
Nová séria je zameraná viac na tých, čo majú zákon a poriadok chrániť, než na tých, čo ho v minulosti porušovali. Preto "MAFIÁNI na Slovensku" vznikli v úzkej súčinnosti s vedením Policajného zboru SR, NAKA a Generálnej prokuratúry SR.
 
Séria je obohatená o autentické obrazové dokumenty aj mimoriadne svedectvá samotných vyšetrovateľov - bývalých i súčasných. Po prvý raz na verejnosti prehovorí utajený svedok z podsvetia, príbuzní obetí mafiánskeho vraždenia, aj obeť ich vydierania, očití svedkovia, ktorí sa s mafiánskymi bossmi stretli, aj novinári, ktorí o nich písali.
 
Celou sériou divákov sprevádza známy český herec Marek Vašut.