MESIAC V BRATISLAVE: Bratislavskí poslanci rokovali prvýkrát v tomto roku, primátor vyzval k spolupráci
PREHRAŤ

MESIAC V BRATISLAVE: Bratislavskí poslanci rokovali prvýkrát v tomto roku, primátor vyzval k spolupráci

Pozrite si video.

Bratislava 30. januára (TASR) – Bratislavské mestské zastupiteľstvo zasadá a rokuje vo štvrtok prvýkrát v roku 2020. Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa na úvod poďakoval mestským poslancom za minuloročnú spoluprácu a vyzval na jej pokračovanie. "Spolupráca v zastupiteľstve je gro preto, aby sme mohli mesto posúvať dopredu. Platí to viac a viac," vyhlásil.


      Vallo poslancom sľúbil, že ak má niektorý z poslancov pocit, že jeho hlas nie je počuť pri spravovaní mesta a chce riešiť akúkoľvek tému, má sa ozvať jemu či jeho splnomocnencovi. "Záleží mi na tom, aby sme dokázali naďalej v zastupiteľstve spolupracovať," povedal poslancom primátor. Ako tvrdí, v zastupiteľstve nemusia vždy všetci súhlasiť so všetkým, avšak rozhodovať by sa malo nie na základe emócii, politických preferencií, ale podľa toho, čo je dobré pre Bratislavu.


      Poslanci majú na štvrtkovom rokovaní viacero bodov týkajúcich sa návrhov na predaj či prenájmov pozemkov. Diskutovať budú aj o správe kontrolnej činnosti mestského kontrolóra za rok 2019 i o správe o výsledkoch kontrol vykonaných útvarom mestského kontrolóra. Taktiež napríklad aj o návrhu na zverenie pozemkov na Segnerovej do správy mestskej časti Karlova Ves či o petícii za zriadenie zastávky linky 91 na Panónskej ceste.


      Zastupiteľstvo má rokovať aj o podnete, ktorý na seba podal sám primátor. Týka sa posúdenia prípadného porušenia ústavného zákona pre Vallovu účasť v podpornom videu pre charitatívnu aktivitu Človeka v ohrození. Primátor tvrdí, že legislatívu neporušil, avšak žiada komisiu na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov, aby to preverila.