Kedysi tam boli kosti zo starých hrobov, ako to vyzerá dnes?
PREHRAŤ

Kedysi tam boli kosti zo starých hrobov, ako to vyzerá dnes?

NÁVRATY TABLET.TV: Vrátime sa v čase a pripomenieme si miesta, na ktoré sa bežný smrteľník nedostane, my sme ich však navštívili.

Pozrite si 14-dielny cyklus krátkych dokumentov VSTUP ZAKÁZANÝ.

Redaktor TABLET.TV Juraj Šimko v minulých rokoch s našimi kameramanmi preskúmal miesta, kam sa bežný smrteľník nedostane. S kamerou navštívil podzemné priestory na bratislavskom Slavíne, miesto posledného odpočinku Chatama Sofera, ale aj kremnickú mincovňu. V Prahe sa nechal previesť dielňou na spracovanie diamantov známej šperkárskej firmy a v Budmericiach kaštieľom, kam chodili hľadať inšpiráciu na písanie svojich diel významní spisovatelia.

Mimoriadne úspešná séria TABLET.TV z rokov 2014 a 2015 zaviedla divákov na bežne nedostupné miesta, spropagovala pritom históriu a kultúru Slovenska a Česka a v neposlednom rade inšpirovala súkromné televízie, ktoré začínajú prichádzať so svojimi variantmi projektu.

Ponúkame vám jedinečnú možnosť nazrieť tam, kam sa bežne nechodí.


Pozrite si celú sériu dokumentov VSTUP ZAKÁZANÝ.

======================================================

DNES SÚ Z NEJ LEN OSTATKY, ALE SVOJIM URČENÍM PATRÍ MEDZI NAJSTARŠIE SAKRÁLNE STAVBY V BRATISLAVE.


Bratislava 5. novembra 2014 (TABLET.TV) – Prvou sakrálnou stavbou na tomto mieste bola kamenná rotunda z 12. storočia. Po jej zbúraní tu postavili románsku kostnicu, kam boli uložené kosti zo starých hrobov.

Ako to tam vyzerá dnes? Čo všetko sa zachovalo do súčasnosti?

Nechajte sa pozvať na ďalšiu prehliadku miesta, na ktoré je bežne vstup zakázaný.