SČÍTANIE: Povinnosť sčítať sa online sa dá len do konca marca
PREHRAŤ

SČÍTANIE: Povinnosť sčítať sa online sa dá len do konca marca

Pozrite si video.

SČÍTANIE: Povinnosť sčítať sa online sa dá len do konca marca

Bratislava 26. marca (Teraz.sk) - Od 15. februára prebieha na Slovensku elektronické sčítanie obyvateľov. Potrvá do 31. marca.

Podľa informácií štatistického úradu sa obyvateľ sa sčíta sám, kedykoľvek a na akomkoľvek mieste využitím počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet. Sčítací formulár nájde na webovej stránke www.scitanie.sk. Sčítať sa môže aj cez mobilnú aplikáciu pod názvom SODB 2021, ktorá je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Samosčítanie elektronickým formulárom je pre obyvateľov rýchly a jednoduchý spôsob na vyplnenie sčítacieho formulára bez narušenia súkromia. Pomoc obyvateľ nájde aj na linke: 02/20 92 49 19. Údaje, ktoré obyvateľ uvedie v sčítacom formulári, sa musia vzťahovať k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc zo štvrtka 31. decembra 2020 na piatok 1. januára 2021.

Asistované sčítanie bude od apríla do konca októbra. Všetko potrebné nájdu občania na webe www.scitanie.sk.

Link na verejne dostupné úložisko:
https://www.uschovna.cz/zasilka/JQVYGCAKW753XP2K-HRW/
 

Tlačová agentúra Slovenskej republiky poskytuje na uvedený video materiál bezodplatnú licenciu na jeho spravodajské použitie v rámci akéhokoľvek média pôsobiaceho na území Slovenskej republiky. Jedinou podmienkou použitia je uvedenia zdroja video materiálu spôsobom Autor: TASR