HRABKO: Vylúčenie dvoch poslankýň z klubu OĽANO bolo predčasné
PREHRAŤ

HRABKO: Vylúčenie dvoch poslankýň z klubu OĽANO bolo predčasné

Hrabko nepovažuje za korektné obviňovať poslankyne, že svojim hlasovaním zradili väčšinu voličov OĽANO, keďže väčšina pôvodných voličov tohto hnutia sa k nemu už v prieskumoch nehlási.

Bratislava 5. mája (Teraz.sk) – Vylúčenie Romany Tabák a Kataríny Hatrákovej z poslaneckého klubu OĽANO bolo predčasným a nepolitickým krokom, ktorý oslabil vládnu koalíciu. V diskusii TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Vylúčením reagoval poslanecký klub OĽANO na hlasovanie poslankýň, ktoré nepodporili vyslovenie parlamentného súhlasu s väzobným stíhaním lídra Smeru-SD Roberta Fica.

Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša sa svojim hlasovaním spreneverili hodnotám hnutia a programu, pod ktorý sa podpísali. „Tým, že zabránili výkonu spravodlivosti, zradili drvivú väčšinu voličov OĽANO,“ uviedol.

Hrabko označil rozhodnutie klubu OĽANO za „nepolitický krok“„Koniec-koncov, poslanecký klub jedného z koaličných partnerov unisono nehlasoval za vyslovenie súhlasu a im sa nestane nič. Je to oslabenie vládnej koalície, ale je to rozhodnutie OĽaNO. To treba akceptovať,“ konštatoval Hrabko.

Viac čítajte tu.