HRABKO: Sulíka v parlamente ukrižovala nová poslanecká väčšina
PREHRAŤ

HRABKO: Sulíka v parlamente ukrižovala nová poslanecká väčšina

Na Slovensku pomoc prichádza v prvom rade neskoro, v druhom rade sa netýka všetkých, ktorých by sa týkať mala a v treťom prichádza s problémami, povedal v TASR TV J. Hrabko.

Bratislava 19. mája (Teraz.sk) – Pri hlasovaní o zaradení vládnych legislatívnych návrhov opatrení na kompenzáciu vysokej inflácie do programu schôdze Národnej rady (NR) SR protestujúcu SaS „ukrižovala“ nová parlamentná väčšina zložená z koaličných aj opozičných poslancov. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

„Neprišlo k dohode a vládna koalícia je rozsypaná. Ak sa doteraz nepoužívala formulácia o koaličnej kríze, teraz už by to sedelo,“ konštatoval Hrabko. Traja koaliční partneri totiž prehlasovali SaS na rokovaní vlády, a v parlamente, kde by na to nemali dosť hlasov, im pomohlo niekoľko nezaradených poslancov zvolených za ĽS NS.

Tento mechanizmus rozhodovania hodnotí Hrabko ako nešťastný. „Vládna koalícia a vláda sa mesiace dohadovala ako pomôcť a skončilo sa to tým, že sa nedohodla. Na rozdiel od iných krajín, ktoré to už majú dávno dohodnuté a ľudia tam už dávno poberajú rôzne formy pomoci,“ zdôraznil publicista.

Viac čítajte tu.