HRABKO: OĽANO od SaS žiada podpis bianko šeku
PREHRAŤ

HRABKO: OĽANO od SaS žiada podpis bianko šeku

Prezidentka nemá určený žiadny termín, dokedy musí prijať demisiu ministra hospodárstva, povedal v TASR TV Juraj Hrabko.

Bratislava 3. septembra (Teraz.sk) – Prijatie desiatich požiadaviek, ktoré OĽANO predložilo SaS ako podmienku pre podanie demisie svojho predsedu Igora Matoviča z postu ministra financií, by sa rovnalo podpisu bianko šeku. V diskusii TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Viaceré legislatívne normy, ktoré by sa v takomto prípade SaS zaviazala v parlamente podporiť, podľa Hrabka ešte nemajú vypracované definitívne znenie. „Diabol sa skrýva v konkrétnom znení tých návrhov zákonov, o ktorých ani Igor Matovič dnes nevie, ako budú vyzerať,“ upozornil Hrabko.

Napriek tomu neočakáva, že by minister financií odstúpil a rokovanie o týchto bodoch odložil na neskôr. „Ako ja poznám Igora Matoviča, jeho cieľom nie je odísť z vlády, ale ponížiť a vybabrať s SaS. Môže prísť ešte s nejakou ďalšou fintou, to nevylučujem, ale nepredpokladám už ani to. Postavil tých desať podmienok a za tými si stojí,“ odhaduje Hrabko.

Viac čítajte tu.