ZÁZNAM: Š. Hamran chce poslať čo najviac policajtov na srbsko-maďarskú hranicu
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Š. Hamran chce poslať čo najviac policajtov na srbsko-maďarskú hranicu

Pozrite si záznam.

Bratislava 5. októbra (TASR) - Prezident Policajného zboru Štefan Hamran by bol rád, keby vedeli poslať na srbsko-maďarskú hranicu čo najviac policajtov. Najskôr však musia "zrovnať personálne počty" v Policajnom zbore, ktorý dlhodobo trápi podstav. Uviedol to po stredajšom rokovaní Bezpečnostnej rady SR.
        V Policajnom zbore podľa neho chýbajú policajti, ktorí sú zaradení do služby poriadkovej polície. "Bol by som rád, keby sme čo najviac ľudí vedeli poslať na srbsko-maďarskú hranicu. Pretože v schengenskom kódexe sa hovorí, že by to nemal byť záujem len krajiny, ktorá má vonkajšiu hranicu a zabezpečuje opatrenia a vykonáva kontrolu. Mali by sa na tom podieľať všetky členské štáty, ktoré majú vnútorné hranice schengenu a nevykonávajú kontrolu," uviedol Hamran.         
        Ako dodal, radi by k tomu priložili ruku. "Vidíme v tom jediné možné riešenie, ako uzatvoriť vonkajšiu hranicu a urobiť vnútorný európsky priestor bezpečnejším a menej komplikovaným," poznamenal Hamran.
        Policajný prezident potvrdil, že spolu s maďarskou políciou majú v blízkosti štátnych hraníc spoločné operácie. "Čo nám vyhovuje, pretože všetky záchyty nelegálnych migrantov, ktoré sa tam urobia, Maďari berú naspäť na srbsko-maďarskú hranicu. Takže to nezaťažuje náš systém," uzavrel.