ZÁZNAM: Kandidát na post primátora mesta Prešov František Oľha o priebežných výsledkoch volieb
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Kandidát na post primátora mesta Prešov František Oľha o priebežných výsledkoch volieb

Pozrite si záznam.

F. Oľha sa považuje za víťaza vo voľbách primátora Prešova


      Prešov 30. októbra (TASR) - Súčasný prešovský mestský poslanec František Oľha sa považuje za víťaza volieb primátora mesta v sobotňajších (29. 10.) komunálnych voľbách. Ako uviedol, po spočítaní hlasov v približne 80 percentách okrskov mal náskok oproti ďalšiemu kandidátovi v poradí o 3100 hlasov.
      "Máme spočítanú väčšinu okrskov, náskok je zatiaľ výrazný. Vyzerá to, že tieto voľby sa mi podarí zvíťaziť nad Pavlom Hagyarim," povedal Oľha, ktorý očakával víťazstvo.
      Po nástupe do úradu sa chce zamerať najskôr na schválenie rozpočtu. "Lebo zatiaľ nie je finálne pripravený a zastupiteľstvo o ňom aktuálne ešte nerokovalo," vysvetlil.
      Oľha chce dopravu pre deti a seniorov zadarmo a mieni pripraviť mesto na bezplatnú dopravu. Plánuje tiež postaviť cyklochodníky tak, aby ľudia mohli využívať alternatívne prostriedky dopravy v meste.
      Oľha kandidoval za mimoparlamentnú stranu Šanca, ktorej je podpredsedom. Podporili ho tiež strany SaS, Progresívne Slovensko, SPOLU-občianska demokracia, Demokratická strana, ODS-Občianski demokrati Slovenska, Dobrá voľba a Umiernení.