ZÁZNAM: Odborníkom na sociálne politiky a ekonomiku strany PS sa stal Tomáš Hellebrandt
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Odborníkom na sociálne politiky a ekonomiku strany PS sa stal Tomáš Hellebrandt

Pozrite si záznam.

Bratislava 14. novembra (TASR) – Bývalý analytik Ministerstva financií (MF) SR Tomáš Hellebrandt sa po odchode z rezortu stal odborníkom na sociálne politiky a ekonomiku mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS). Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda PS Michal Šimečka.
        "Mojím cieľom je vrátiť ľuďom na Slovensku nádej, že politika sa dá robiť odborne, slušne a v ich prospech. Teší ma, že k tejto vízii sa po Štefanovi Kiššovi pridáva ďalší špičkový ekonóm a odborník na sociálne politiky, Tomáš Hellebrandt. Pripravíme spolu kvalitný program pre Slovensko, ktorý ľuďom pomôže zvládnuť dopady inflácie, energetickej krízy a možnej recesie," uviedol Šimečka.
        Tomáš Hellebrandt vyštudoval na Oxforde a v Londýne, pracoval v Bank of England aj vo Washingtone. "Po desiatich rokoch práce v Anglicku a Amerike som sa vrátil na Slovensko, pretože som chcel získané skúsenosti zužitkovať pre svoju vlasť. Na Útvare hodnoty za peniaze sme mali rozbehnuté dôležité projekty. Pri aktuálnom ministrovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) som však stratil ilúzie o tom, že odborné argumenty môžu zvíťaziť nad jeho populizmom. Stále však chcem meniť Slovensko k lepšiemu, a preto som sa rozhodol vstúpiť do politickej arény," uviedol Hellebrandt.