HRABKO: Vláda problém zdravotníctva rieši, ale nie dosť rýchlo
PREHRAŤ

HRABKO: Vláda problém zdravotníctva rieši, ale nie dosť rýchlo

Prijatie OĽANO do Európskej ľudovej strany je obojstranným úspechom, povedal v TASR TV Juraj Hrabko.

Bratislava 19. novembra (Teraz.sk) – Vláda rokuje s Lekárskym odborovým združením (LOZ) a hľadá riešenie aktuálnej zdravotníckej krízy, ale trvá to príliš dlho a dôsledkom je pretrvávajúca neistota pacientov, lekárov, aj vedení nemocníc ohľadom výsledku týchto rozhovorov. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Riaditelia nemocníc podľa neho nevedia, či v konečnom dôsledku budú mať k dispozícii lekárov, ktorí podali výpovede. Tí zasa nemajú pod kontrolou to, či ich nemocnica v prípade stiahnutia výpovede automaticky zoberie naspäť. „K stiahnutiu výpovede potrebujete súhlas zamestnávateľa. Aj ten si môže vyberať, či výpoveď akceptuje, alebo ju dovolí stiahnuť,“ upozornil Hrabko.

Teoreticky môže byť podľa neho dokonca vyhlásený núdzový stav. „Vláda naťahuje tento problém ako žuvačku a tým spôsobuje problémy nie iba sebe, ale aj riaditeľom nemocníc, ktorí musia byť pripravení aj na najhorší scenár, že od 1. decembra lekárov mať nebudú. A, samozrejme, ľuďom. Pacientom, ktorí nevedia, či ich niekto ošetrí, alebo operuje,“ konštatuje Hrabko.

Viac čítajte tu.