ZÁZNAM: Hlas-SD podal podnet na NKÚ vo veci machinácií v Slovenskom pozemkovom fonde
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Hlas-SD podal podnet na NKÚ vo veci machinácií v Slovenskom pozemkovom fonde

Pozrite si záznam.

Bratislava 16. marca (TASR) - Poslanec Národnej rady SR a člen predsedníctva mimoparlamentného Hlasu-SD Róbert Puci vo štvrtok ráno podal podnet na Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) na vykonanie kontroly v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) pre podozrenie z porušenia povinností pri správe majetku štátu. Predstavitelia politickej strany o tom informovali vo štvrtok na tlačovej konferencii.
        "Generálny riaditeľ, vyštudovaný katechét a bývalý poslanec OĽANO Ján Marosz preukazuje mimoriadnu kreativitu pri najímaní skrachovaných politrukov OĽANO, ktorí nedisponujú žiadnymi odbornosťami v oblasti pozemkového práva. Platí im dokonca výrazne vyššie mzdy ako samotným zamestnancom a odmieta dodať informácie poslaneckému prieskumu," uviedol Puci.
        "Ako informovali v posledných dňoch viaceré médiá, generálny riaditeľ zamestnáva na SPF desiatky dohodárov, ktorých mzdy by mali byť o polovicu vyššie oproti zamestnancom fondu. Mená dohodárov pritom šéf SPF z OĽANO odmieta zverejniť, pričom podľa medializovaných informácií sú medzi nimi ľudia ako bývalý poslanec OĽANO Miroslav Sopko s manželkou či cukrár Ján Berceli, ktorý za OĽANO kandidoval do parlamentu z 95. miesta a len nedávno musel odísť z Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho. Šíria sa dokonca informácie, že takto vyplácal aj vlastného syna," dodal poslanec.
        "Od prepuknutia tohto škandálu OĽANO sa nám ozýva čoraz viac zástupcov samospráv, občanov i poľnohospodárov, ktorí poukazujú na nekalé konanie nominantov hnutia Igora Matoviča v tejto inštitúcii. Dokonca vo viacerých prípadoch majú podozrenie zo spáchania trestných činov," zdôraznil Puci. Hlas-SD preto žiada povereného premiéra Eduarda Hegera, aby bezodkladne požiadal ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana o odvolanie súčasného generálneho riaditeľa, uzavrela hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.