ZÁZNAM: Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia zlepší spoluprácu s Azerbajdžanom
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia zlepší spoluprácu s Azerbajdžanom

Pozrite si záznam.

Bratislava 7. júna (TASR) - Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia vytvára podmienky na ďalšiu stimuláciu podnikateľských aktivít medzi Slovenskom a Azerbajdžanom. Uviedol to slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský po tom, ako v stredu spolu s azerbajdžanským šéfom diplomacie Džejhunom Bajramovom medzivládnu zmluvu podpísali.
        Obaja ju označili za dôležitú pre ďalší rozvoj medzinárodnej spolupráce. "Je to predpoklad na to, aby sa naše firmy mohli v Azerbajdžane rozvíjať, a to isté platí aj naopak," ozrejmil Wlachovský. Bajramov dodal, že zmluva chráni spoločnosti či investorov, ktorí sa rozhodnú investovať do iných krajín.
        Diskutovali aj o možnosti dovozu plynu z Azerbajdžanu na Slovensko. "Ropa už začala tiecť do Slovnaftu, rovnako chceme aby na Slovensko prichádzal aj plyn z Azerbajdžanu," uviedol slovenský šéf diplomacie. Aktuálne je podľa neho potrebné pretaviť politickú podporu do konkrétnych rokovaní medzi prevádzkovateľmi. "My sme sa v rokovaniach posunuli ďalej, teraz to ide na nižší stupeň, že treba dohodnúť konkrétne podmienky," vysvetlil. Bajramov verí, že plyn by mohol na Slovensko začať prúdiť niekedy v roku 2027.
        Azerbajdžanský minister zahraničných vecí zároveň dodal, že krajina má ambíciu otvoriť na území SR ambasádu. "Sme si istí, že to podporí vzťahy, ale aj medzinárodnú spoluprácu medzi Slovenskom a Azerbajdžanom," skonštatoval.