ZÁZNAM: Novou riaditeľkou agentúry Slovakia Travel sa stala I. Vala Magátová
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Novou riaditeľkou agentúry Slovakia Travel sa stala I. Vala Magátová

Pozrite si záznam.

Bratislava 8. mája (TASR) - Novou riaditeľkou agentúry Slovakia Travel sa stala Ivana Vala Magátová. V utorok (7. 5.) ju vymenoval minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS). TASR o tom informoval hovorca Ministerstva cestovného ruchu a športu (MCRŠ) SR Tomáš Kováč.
        "Vo fungovaní agentúry Slovakia Travel príde k určitým zmenám, a to hlavne z dôvodu vzniku nového ministerstva a nutnosti zladenia agend oboch organizácií. Agentúra bude po posledných zmenách zodpovedná aj za organizáciu prezentácie Slovenska na svetovej výstave EXPO 2025 v Osake," priblížil minister.
        Ivana Vala Magátová naposledy pôsobila ako generálna komisárka slovenskej expozície pre výstavu EXPO 2025 v Osake, má tiež skúsenosti zo svetových výstav v španielskej Zaragoze aj z čínskeho Šanghaja. Predtým pôsobila ako generálna konzulka v Šanghaji aj ako riaditeľka bývalej Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.
        Dočasne poverená generálna riaditeľka Lucia Matvija v agentúre pokračuje ďalej na svojej pôvodnej pozícii riaditeľky sekcie podpory cestovného ruchu.