VSTUP ZAKÁZANÝ: Kaštieľ v Budmericiach
PREHRAŤ

VSTUP ZAKÁZANÝ: Kaštieľ v Budmericiach

NÁVRATY TABLET.TV: Vrátime sa v čase a pripomenieme si miesta, na ktoré sa bežný smrteľník nedostane, my sme ich však navštívili.

Pozrite si 14-dielny cyklus krátkych dokumentov VSTUP ZAKÁZANÝ.

Redaktor TABLET.TV Juraj Šimko v minulých rokoch s našimi kameramanmi preskúmal miesta, kam sa bežný smrteľník nedostane. S kamerou navštívil podzemné priestory na bratislavskom Slavíne, miesto posledného odpočinku Chatama Sofera, ale aj kremnickú mincovňu. V Prahe sa nechal previesť dielňou na spracovanie diamantov známej šperkárskej firmy a v Budmericiach kaštieľom, kam chodili hľadať inšpiráciu na písanie svojich diel významní spisovatelia.

Mimoriadne úspešná séria TABLET.TV z rokov 2014 a 2015 zaviedla divákov na bežne nedostupné miesta, spropagovala pritom históriu a kultúru Slovenska a Česka a v neposlednom rade inšpirovala súkromné televízie, ktoré začínajú prichádzať so svojimi variantmi projektu.

Ponúkame vám jedinečnú možnosť nazrieť tam, kam sa bežne nechodí.


Pozrite si celú sériu dokumentov VSTUP ZAKÁZANÝ.

======================================================


V 19. STOROČÍ HO NECHAL POSTAVIŤ JÁN PÁLFFY A JEHO RODINE PATRIL AŽ DO KONCA 2. SVETOVEJ VOJNY.


Budmerice 11. februára 2015 (TABLET.TV) - Od roku 1947 je to miesto, kde hľadali inšpiráciu na písanie svojich kníh významní spisovatelia. V súčasnosti v ňom prebieha rekonštrukcia, ktorá by mu mala vrátiť pôvodnú krásu.

Ako vyzerá kaštieľ v Budmericiach dnes?