VSTUP ZAKÁZANÝ: Mincovňa Kremnica
PREHRAŤ

VSTUP ZAKÁZANÝ: Mincovňa Kremnica

NÁVRATY TABLET.TV: Vrátime sa v čase a pripomenieme si miesta, na ktoré sa bežný smrteľník nedostane, my sme ich však navštívili.

Pozrite si 14-dielny cyklus krátkych dokumentov VSTUP ZAKÁZANÝ.

Redaktor TABLET.TV Juraj Šimko v minulých rokoch s našimi kameramanmi preskúmal miesta, kam sa bežný smrteľník nedostane. S kamerou navštívil podzemné priestory na bratislavskom Slavíne, miesto posledného odpočinku Chatama Sofera, ale aj kremnickú mincovňu. V Prahe sa nechal previesť dielňou na spracovanie diamantov známej šperkárskej firmy a v Budmericiach kaštieľom, kam chodili hľadať inšpiráciu na písanie svojich diel významní spisovatelia.

Mimoriadne úspešná séria TABLET.TV z rokov 2014 a 2015 zaviedla divákov na bežne nedostupné miesta, spropagovala pritom históriu a kultúru Slovenska a Česka a v neposlednom rade inšpirovala súkromné televízie, ktoré začínajú prichádzať so svojimi variantmi projektu.

Ponúkame vám jedinečnú možnosť nazrieť tam, kam sa bežne nechodí.


Pozrite si celú sériu dokumentov VSTUP ZAKÁZANÝ.

======================================================


V KREMNICI SA RAZIA MINCE UŽ TAKMER SEDEM STOROČÍ A TUNAJŠIA MINCOVŇA JE NAJSTARŠÍM NEPRETRŽITE FUNGUJÚCIM PODNIKOM NA SVETE.

Kremnica 26. februára 2015 (TABLET.TV) – Dominantná časť produkcie mincovne je zameraná na výrobu mincí, hoci sa tu razia aj medaily, plakety, či odznaky.

Redaktor TABLET.TV Juraj Šimko vás tentokrát prevedie prísne stráženými priestormi, z ktorých pochádzajú aj slovenské euromince.

Sledujte VSTUP ZAKÁZANÝ.