Na Slovensku vyrastajú mladé vedecké kapacity
PREHRAŤ

Na Slovensku vyrastajú mladé vedecké kapacity

Veľké vedecké objavy sa niekedy začínajú aj obyčajnou hrou.

Bratislava 4. februára (TABLET.TV) - Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vznikla v roku 1990. Združuje vyše 4500 členov, ktorí pôsobia v 55 kluboch po celom Slovensku. Pozitívne ovplyvnila budúce smerovanie mladých nádejných vedcov a niekoľkí z nich už dokonca študujú v zahraničí na prestížnych školách.

Veľké vedecké objavy sa niekedy začínajú aj obyčajnou hrou. Sedemnásťročná Ivana Kravárová a jej spolužiak Adrián Hegedüš vytvorili pre študentov hru, ktorá by sa mohla stať účinnou didaktickou pomôckou na hodinách chémie. Na prelome februára a marca by sa mala dokonca dostať aj na trh.

Mladých budúcich vedcov zaujíma aj to, v akej kondícii sa nachádza naše životné prostredie a ako mu môžeme pomôcť. S odvážnym projektom o odstránení škodlivých látok z prírody bol v americkom Houstone úspešný aj stredoškolák Dominik Juračka.

Všetci títo mladí ľudia majú jedno spoločné: svoje úspechy rozvíjali aj v rámci Asociácie pre mládež, vedu a techniku. Organizácia v tomto roku oslavuje 26 rokov od svojho vzniku a okrem iného organizuje aj známy Festival vedy a techniky.