K. AUGUSTINIČ: Verím, že Starý most bude otvorený aspoň pred letom
PREHRAŤ

K. AUGUSTINIČ: Verím, že Starý most bude otvorený aspoň pred letom

Február, začiatok jari. Takéto termíny sprevádzkovania zrekonštruovaného Starého mosta uvádzali predstavitelia hlavného mesta SR Bratislavy pred dokončením stavby v závere roka 2015.

Bratislava 17. marca (TABLET.TV) - Hoci musí byť projekt oficiálne odovzdaný do prevádzky najneskôr do 31.marca 2017, Bratislavčania verili, že už minimálne na konci tohtoročného marca sa po Starom meste budú aspoň prechádzať.

Členka Komisie dopravy a informačných systémov mestského zastupiteľstva Katarína Augustinič však marcový termín 2016 reálne nevidí. „Skôr to vidím na apríl - máj, ale verím, že pred letom bude most otvorený,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu Bratislava inak v diskusnej relácii TABLET.TV Mesiac v Bratislave.

Jej kolegyňa v diskusii, poslankyňa za Bratislavský klub Elena Pätoprstá, termín otvorenia neodhadovala.“Nie som veštec,“ uviedla v tejto súvislosti a zároveň upozornila, že v rámci kolaudácie je potrebné sa venovať aj prístupom k zastávke električky na petržalskej strane.

Témou diskusie bola aj koncepcia druhej etapy výstavby električkovej trate do Petržalky. Poslankyne bratislavského MsZ sa vyjadrili aj k téme rekonštrukcie ciest, financovania Bratislavy i ochrane lesov na území hlavného mesta.


Pozrite si reláciu Mesiac v Bratislave s moderátorom Erikom Máderom.