Tomáš MAJTÁN spomína: Liga majstrov bola univerzita futbalu
PREHRAŤ

Tomáš MAJTÁN spomína: Liga majstrov bola univerzita futbalu

Tomáš Majtán je posledný hráč slovenského klubu, ktorý sa gólovo presadil v skupinovej fáze Ligy majstrov. Aj o tom, ako si na tento moment spomína, sme sa s ním porozprávali v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 14. apríla (Teraz.sk) – Do dnešného dňa sa podarilo slovenským tímom (1. FC Košice, Artmedia Petržalka a MŠK Žilina) skórovať v skupinovej časti futbalovej Ligy majstrov desaťkrát. Do listiny strelcov sa z týchto mužstiev zapísalo sedem hráčov, keďže petržalskí hráči Kozák s Borbélym sa gólovo presadili dvakrát a raz sa Feyenord Rotterdam v konfrontácii s košickými futbalistami „prekonal“ sám. Každopádne, doteraz posledný presný zásah slovenského zástupcu v tejto fáze najprestížnejšej klubovej súťaže na svete evidujeme pri mene Tomáš Majtán, ktorý v decembri 2010 otvoril skóre duelu MŠK Žilina – Spartak Moskva (1:2). A práve s ním sme sa v uplynulých dňoch v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprávali.

Odchovanec bratislavského Interu zažil práve v Žiline najkrajšie obdobie doterajšej kariéry. Okrem dvoch titulov majstra SR a triumfoch v Slovenskom pohári i Superpohári, si v drese MŠK zahral aj skupinovú fázu Ligy majstrov, kde boli súpermi zverencov vtedajšieho trénera Pavla Hapala Chelsea Londýn, Olympique Marseille a Spartak Moskva. „To bola pravá futbalová univerzita. Samozrejme, že účasť v hlavnej časti tejto súťaže bola pre nás obrovským úspechom, no zároveň nepopieram, že v predkolách sme mali aj šťastie na žreb. V tom čase sme však mali vynikajúcu formu, veď aj vďaka tomu sme dokázali prekonať poslednú prekážku na ceste do skupinovej fázy, ktorou bola Sparta Praha. Následne sme však už mali do činenia s tímami, ktoré boli na inom výkonnostnom leveli, a tak sa nielen nám, ale možno i celému Slovensku otvorili oči, že nám k takej kvalite ešte veľa chýba. Každopádne, na zápasy proti týmto slávnym veľkoklubom pred fantastickými diváckymi kulisami budem spomínať celý život,“ vrátil sa myšlienkami takmer osem rokov dozadu Tomáš Majtán. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad