Peter PODHRADSKÝ: Keď sme mali naložené v trenkách, Filc nás prebudil
PREHRAŤ

Peter PODHRADSKÝ: Keď sme mali naložené v trenkách, Filc nás prebudil

Obranca Peter Podhradský bol pri veľkých úspechoch slovenského hokeja, a tak sme sa s ním pri príležitosti nedávneho 20. výročia vôbec prvého cenného kovu z MS v štúdiu TABLET.TV porozprávali.

Bratislava 2. februára (Teraz.sk) – Presne pred 20 rokmi sa slovenský hokej tešil z historicky prvého cenného kovu zo svetových šampionátov. Bol to bronz z MS do 20 rokov, ktoré začiatkom roka 1999 vyvrcholili vo Winnipegu. Súčasťou vtedajšieho úspešného tímu bol aj obranca Peter Podhradský, s ktorým sme si v televíznom štúdiu TABLET.TV na juniorský šampionát v Kanade zaspomínali. Vrátili sme sa však aj k zisku striebra na seniorských MS 2000 v Petrohrade, kde taktiež nechýbal, porozprávali sme sa o nadnárodnej KHL, v ktorej obliekal dresy šiestich klubov, no prehodili sme pár slov aj o súčasnom Slovane Bratislava, ktorého je odchovancom.

Dátum 5. január 1999 je v kronike slovenského hokeja zapísaný veľkými písmenami. V tento deň sa totiž dočkal historicky prvého cenného kovu – bronzu, o ktorý sa postarala juniorská reprezentácia na MS do 20 rokov v Kanade. Ako si na to spomína obranca Peter Podhradský, ktorý bol súčasťou vtedajšej družiny úspešného kormidelníka Jána Filca? „Už keď sme sa pozreli na súperov v základnej skupine, ktorými boli Česko, Kanada, Fínsko a USA, tak našou jasnou prioritou bola záchrana. No po výhre nad Čechmi a bezgólovej remíze s domácou Kanadou sa každým ďalším víťazstvom začala nálada v tíme zlepšovať a napokon sme tú megaťažkú skupinu vyhrali. Nasledovalo semifinále proti Rusku, v ktorom sme nezachytili začiatok a už v úvode druhej tretiny to bolo 0:3. A hoci sme to ešte dotiahli na rozdiel jedného gólu, čas na vyrovnanie už neostal,“ vrátil sa myšlienkami 20 rokov dozadu Peter Podhradský, pre ktorého bolo balzamom na dušu víťazstvo nad Švédskom (5:4) v zápase o bronz. 

Nezabudol však vyzdvihnúť osobnosť trénera Jána Filca, ktorý ho viedol už ako mladšieho dorastenca vo vtedajšej BEZ-ke. „Bol predovšetkým veľký psychológ. Ukázalo sa to najmä v spomínanom remízovom zápase s Kanadou, pred ktorého začiatkom malo dvadsať frajerov naložené v trenkách, no on s úsmevom na tvári v kabíne zahlásil ,šuhajkovia, dnes neprehráme´. A tak aj bolo.“

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad