Footgolfista Tomáš KIKUŠ: Mať J. Kozáka v tíme, tak sme majstri Európy
PREHRAŤ

Footgolfista Tomáš KIKUŠ: Mať J. Kozáka v tíme, tak sme majstri Európy

Footgolfisti SR sa z ME v Anglicku vrátili s bronzovými medailami. Aj o tom, čo ich delilo od ešte lepšieho umiestnenia, sme sa v štúdiu TABLET.TV rozprávali s reprezentantom Tomášom Kikušom.

Bratislava 13. októbra (Teraz.sk) – Reprezentanti SR vo footgolfe sa pred pár dňami postarali v anglickom Oxforde o historický úspech. Na II. majstrovstvách Európy sa im podarilo získať bronzové medaily, čím napodobnili úspech súčasného trénera futbalistov Slovana Bratislava Ján Kozáka ml. z MS 2016 v Argentíne. O ich spanilej jazde za vytúženým cenným kovom sme sa v televíznom štúdiu TABLET.TV zhovárali s jedným z lídrov slovenskej družiny, a zároveň jedným z prvých hráčov footgolfu pod Tatrami Tomášom Kikušom.

Slovenskí footgolfisti prešli základnou skupinou ako nôž maslom, po výhrach nad Luxemburskom (6:0), Nórskom (5:1) a Maďarskom (3,5:2,5) postúpili do štvrťfinále z prvého miesta. „Zloženie skupiny nám navrávalo, že máme na to, aby sme išli na turnaji ďalej. Vedeli sme, že Luxembursko je footgolfový trpaslík, ale nič viac. To isté v podstate platilo o Nóroch, no tých na šampionáte posilnili hráči futbalgolfu, ktorý je v tejto severskej krajine rozvinutý omnoho viac. Tým pádom stál proti nám celkom statný súper, s ktorým sme mali zo začiatku problémy, ale napokon sme ho viac-menej presvedčivo zdolali. A Maďari? Súboje s nimi sú vždy poriadne vybičované, no tentoraz sme si vedenie s prehľadom udržiavali počas celého priebehu a napokon sme aj o bod zvíťazili,“ rozhovoril sa Tomáš Kikuš, ktorý následne so spoluhráčmi zdolali v štvrťfinálovom stretnutí aj favorizované Taliansko (4:2), vďaka čomu postúpili do semifinále.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad