Samuel SLOVÁK: Slovan nemôže trénovať hocikto. Kozák bol dobrá voľba
PREHRAŤ

Samuel SLOVÁK: Slovan nemôže trénovať hocikto. Kozák bol dobrá voľba

V štúdiu TABLET.TV bol pred pár dňami hosťom bývalý skvelý stredopoliar a neskôr úspešný tréner Samuel Slovák, s ktorým sme v skratke prebrali jeho kariéru i zopár aktuálnych futbalových tém.

Bratislava 26. októbra (Teraz.sk) – Futbalisti bratislavského Slovana sú od nástupu Jána Kozáka ml. na pozíciu hlavného kormidelníka ako pokropení živou vodou. Svedčí o tom najmä ich účinkovanie v Európskej lige UEFA, pričom renomovaným klubom s omnoho vyššími rozpočtami sú častokrát viac než vyrovnaným súperom. Aj z toho dôvodu sme si do televíznom štúdia TABLET.TV pozvali Samuela Slováka, ktorý v nedávnej minulosti na vlastnej koži zažil účinkovanie belasých v pohárovej Európe ako hráč a neskôr aj ako tréner.

Slovanisti sa po šokujúcom vypadnutí v 1. predkole Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič nadýchli v Európskej lige UEFA k famóznym výkonom. V druhej najprestížnejšej klubovej súťaži na svete postupne vyradili kosovský Feronikeli, írsky Dundalk i grécky PAOK Solún, vďaka čomu sa prebojovali až do skupinovej fázy. A v nej majú aj po troch dueloch (Besiktas Istanbul 4:2, Sporting Braga 2:2 a Wolwerhampton 1:2) stále reálnu šancu postúpiť do jarného šestnásťfinále. Čakal Samuel Slovák takúto obrodu belasých po júlovom fiasku s černohorským majstrom? „Ešte pred štartom v pohárovej Európe som očakával, že smelé predsezónne ambície belasých sa naplnia. Klub totiž zvýšil rozpočet a nakúpil zopár veľmi zaujímavých hráčov. Prišlo však nečakané vypadnutie z Ligy majstrov, čo sa môže stať, no podstatné bolo, že sa Slovan dokázal reštartovať. Napokon to vyzerá na celkom vydarenú sezónu, čo ma veľmi teší,“ rozhovoril sa Slovák a jedným dychom vyzdvihol príchod Jána Kozák ml. ku kormidlu belasých. „Slovan nemôže trénovať hocikto. Je potrebná určitá personálna výbava, ktorú Jano má. Taktiež to veľmi dobre uchopil v kľúčových zápasoch z taktického hľadiska, tím ich zvládol výborne. V neposlednom rade veľa chalanov, ktorí dovtedy nenapĺňali svoj potenciál a mali skôr imidž preplatených hráčov, išlo pod jeho vedením výkonnostne nahor. Čiže angažovanie Jána Kozáka na post hlavného trénera sa zatiaľ javí ako veľmi dobrá voľba.“

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad