V Kalifornii bojovalo s plameňmi 8500 hasičov
PREHRAŤ

V Kalifornii bojovalo s plameňmi 8500 hasičov

Oheň už zasiahol územie s rozlohou takmer 1100 kilometrov štvorcových a zničil viac ako 1000 budov.

Los Angeles 18. decembra (TASR) - Vyše 8500 hasičov zápasilo v noci na pondelok s lesným požiarom, ktorý vyčíňa severne od kalifornskej metropoly Los Angeles. Oheň už zasiahol územie s rozlohou takmer 1100 kilometrov štvorcových a zničil viac ako 1000 budov, píše agentúra DPA.

Zničujúci lesný požiar, známy aj pod menom Thomas, vypukol 4. decembra práve na vrchole každoročne sa opakujúceho obdobia silného, suchého a horúceho vetra. Plamene už zničili oblasť s rozlohou takmer o veľkosti Hongkongu a v súčasnosti ohrozujú približne 18.000 budov, informuje DPA s odvolaním sa na kalifornský úrad lesného hospodárstva a požiarnej ochrany.

K šíreniu požiaru prispievajú nepriaznivé počasie, poveternostné podmienky i extrémne nízka vlhkosť vzduchu. Podľa informácií tamojších úradov sa na mnohých miestach oheň nepodarilo ešte zastaviť.

Do boja s plameňmi bolo doposiaľ zapojených takmer 1000 hasičských vozidiel a viac ako 30 vrtuľníkov.

Ďalšiu evakuáciu nariadili počas víkendu v okrese Santa Barbara, severne od okresu Ventura, ktorý plamene ohrozovali ako prvý. 

Podľa predpovedí počasia okresom Santa Barbara, Ventura a Los Angeles hrozilo počas nedele extrémne požiarne nebezpečenstvo.

Odhadované škody a výdavky na hasenie a ochranu pred požiarom sa vyšplhali už na 117 miliónov dolárov.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad