Medzi obeťami útokov v Kábule je zrejme sedem novinárov
PREHRAŤ

Medzi obeťami útokov v Kábule je zrejme sedem novinárov

K útokom došlo vo štvrti Šašdarak, kde sa nachádzajú budovy tajnej služby, ministerstva obrany i Severoatlantickej aliancie.

Kábul 30. apríla (TASR) - Medzi obeťami dvoch pondelkových samovražedných útokov v afganskej metropole Kábul je pravdepodobne až sedem novinárov, informovala agentúra DPA. Podľa aktualizovaných údajov agentúry AP zahynulo celkovo 25 ľudí a zranenia utrpelo najmenej 45 ďalších.

Agentúra AFP potvrdila smrť svojho fotografa Šáha Maraího. 

Miestna televízia 1TV potvrdila smrť dvoch svojich reportérov.

Príslušníci bezpečnostných zložiek utekajú po druhom samovražednom útoku v afganskej metropole Kábul 30. apríla 2018. Dva pondelkové samovražedné útoky v afganskej metropole si vyžiadali 21 mŕtvych vrátane novinárov. Podľa polície sa prvý atentátnik odpálil na motorke pri budove tajnej služby. Na mieste útoku sa vzápätí zhromaždili novinári. Medzi nimi sa odpálil druhý atentátnik, ktorý sa vydával za ich kolegu.
Foto: TASR/AP
 


Podľa ministerstva zdravotníctva zahynul taktiež reportér miestneho spravodajského portálu ToloNews Mohammad Túchí, ako aj reportér Rádia Slobodná Európa (RFE) Ebadulláh Hananzáí.

Šéf Bezpečnostného výboru afganských novinárov (AJSC) pre DPA uviedol, že o život prišlo celkovo sedem novinárov, "jeden z AFP, jeden z RFE, dvaja z 1TV, jeden z ToloNews a dvaja z miestnej rozhlasovej stanice Mašál".

K útokom došlo vo štvrti Šašdarak, kde sa nachádzajú budovy tajnej služby, ministerstva obrany i Severoatlantickej aliancie.

Zranený muž sedí na ceste po bombovom útoku v afganskej metropole Kábul 30. apríla 2018. Dva pondelkové samovražedné útoky v afganskej metropole si vyžiadali 21 mŕtvych vrátane novinárov. Podľa polície sa prvý atentátnik odpálil na motorke pri budove tajnej služby. Na mieste útoku sa vzápätí zhromaždili novinári. Medzi nimi sa odpálil druhý atentátnik, ktorý sa vydával za ich kolegu.
Foto: TASR/AP
 


Prvý atentátnik sa odpálil na motorke pri budove tajnej služby. O zhruba 15 minút neskôr, keď sa na mieste útoku zhromaždili ľudia vrátane novinárov, sa tam odpálil druhý atentátnik. "Bombový atentátnik sa prestrojil za novinára a odpálil sa v dave," uviedla AFP citujúc políciu.

K útokom sa bezprostredne nikto neprihlásil. Podľa agentúry AP v Kábule v minulosti útočili skupiny ako Taliban a Islamský štát.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad