Pri prestrelkách v Riu de Janeiro a Niterói zahynulo najmenej 13 ľudí
PREHRAŤ

Pri prestrelkách v Riu de Janeiro a Niterói zahynulo najmenej 13 ľudí

Bezpečnostná situácia sa v štáte Rio de Janeiro zhoršuje už najmenej dva roky.

Rio de Janeiro 21. augusta (TASR) - Najmenej 13 ľudí zahynulo pri zásahoch bezpečnostných síl proti zločineckým skupinám, ku ktorým došlo v pondelok v brazílskych mestách Rio de Janeiro a Niterói. Medzi obeťami sú aj dvaja príslušníci brazílskej armády. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Hovorca brazílskej armády Carlos Cinelli uviedol, že spoločnom zásahu polície a armády vo štvrtiach Maré, Complexo do Alemáo a Penha zahynulo päť podozrivých zločincov a dvaja vojaci. Desiatich podozrivých bezpečnostné sily zadržali. 

Ďalších šesť podozrivých členov miestnej pašeráckej skupiny zahynulo pri prestrelke s bezpečnostnými silami v meste Niterói, ktoré s Riom de Janeiro spája most cez záliv Guanabara.

V rámci operácií, ktorých sa zúčastnilo viac ako 4000 príslušníkov brazílskych bezpečnostných síl, sa podarilo zaistiť štyri pištole, dva granáty a 200 kilogramov hašiša.

Bezpečnostná situácia sa v štáte Rio de Janeiro zhoršuje už najmenej dva roky. V samotnom veľkomeste Rio zvádzajú mocenské boje drogové gangy a mesto zvádza boj s vysokou kriminalitou. O vplyv tam zápasia tiež miestne milície či ozbrojené skupiny pozostávajúce zo súčasných či bývalých policajtov.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad