HRABKO: Prezidentskí kandidáti Smeru a SNS antikampani neutečú
PREHRAŤ

HRABKO: Prezidentskí kandidáti Smeru a SNS antikampani neutečú

Parlament si po dlhých rokoch nezmrazil platy. Nikto si to príliš nevšímal, všetci sme debatovali o migrácii, upozornil v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 5. januára (Teraz.sk) – Hoci Smer-SD a SNS argumentujú, že mená svojich prezidentských kandidátov zverejnia až na poslednú chvíľu preto, aby ich chránili pred antikampaňou, podľa publicistu Juraja Hrabka je reálne skôr to, že sa doteraz definitívne nerozhodli. „Kandidáti antikampani neutečú. Začne, akonáhle sa zverejnia mená. Naopak, strany kandidáta oberajú o možnosť dôkladne argumentovať voči tomu, čo bude voči nim vznesené,“ povedal Hrabko.

„Niečo sa na každého vždy nájde a keď sa nenájde, tak sa vyrobí. A kandidát potrebuje viac času, aby dokázal objasniť, že to, čo na neho vyťahujú, je pasé alebo to nie je pravda, prípadne to bolo za iných okolností,“ tvrdí Hrabko.

„Možno ani SNS ani Smer ešte celkom presne nevedia, kto bude kandidátom a preto čakajú na poslednú chvíľu. Ale nie len oni. Istý posun nastal u KDH aj u OĽaNO, ale definitívne vyhlásenie ešte nedali,“ poznamenal Hrabko. 

Napríklad v prípade KDH je podľa neho ťažké podporiť Františka Mikloška, ktorý síce patril medzi zakladateľov hnutia, ale zo strany neskôr vystúpil a už k nej nepatrí. „František Mikloško je z môjho pohľadu voliteľný kandidát, ale zároveň nie zvoliteľný. Prečo by mali podporovať jeho, keď z tej strany odišiel? Prečo zo svojho stredu nevedia vygenerovať kandidáta?,“ pýta sa Hrabko.

Viac čítajte tu

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad