HRABKO: Zápas v SaS bude pokračovať aj po sneme, akokoľvek rozhodne
PREHRAŤ

HRABKO: Zápas v SaS bude pokračovať aj po sneme, akokoľvek rozhodne

Asi nikto neočakával, že by híring v europarlamente Maroš Šefčovič nezvládol. A stále platí, že jeho funkcia bude taká dôležitá, akú dôležitosť jej dá on sám, povedal v TABLET.TV publicista J. Hrabko.

Bratislava 5. októbra (Teraz.sk) - Zápas vo vnútri SaS pokračuje a bude podľa publicistu Juraja Hrabka pokračovať naďalej, akokoľvek dnešný mimoriadny kongres rozhodne. „Už je to v polohe, že niekto musí prehrať a to je to, čomu sa politici snažia vyhnúť. Vždy sa snažia spraviť to tak, aby niekto mohol ustúpiť so cťou, aby to nevyzeralo ako prehra,“ povedal v TABLET.TV na margo vyhroteného sporu medzi predsedom SaS Richardom Sulíkom a tzv. Demokratickým jadrom SaS na čele s Ľubomírom Galkom.

Ak poslanci okolo Galka umožnili svojim príliš útočným prístupom Richardovi Sulíkovi riešiť situáciu „urobením poriadku“ v strane na mimoriadnom kongrese, predsedovi strany zasa podľa Hrabka nevyšiel ťah s predstavením vlastnej verzie kandidátnej listiny.

Europoslankyňa Lucia Nicholsonová a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba síce medzi prvými pätnástimi medializovanými menami figurujú, ale pravdepodobnosť, že reálne uprednostnia mandát v Národnej rade pred svojimi dnešnými lukratívnejšími funkciami, nie je podľa Hrabka veľká. „Juraj Droba to povedal otvorene, môžete ma voliť, volíte SaS, ale ja sa potom poslaneckého mandátu vzdám,“ poznamenal. Jedno miesto na tejto listine je voľné pre Janu Kiššovú, ktorá ho však zatiaľ odmieta s odkazom na to, že nikto ďalší z Demokratického jadra sa tam nedostal.

Iba niekoľko dní figuroval na Sulíkovej kandidátnej listine bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, miesta sa vzdal s odkazom na tlaky poslancov z Demokratického jadra. „Ukázalo sa, že Richard Sulík urobil chybu a že nemohol dať ruku do ohňa za Václava Miku, lebo ten zdupkal. Priame dôvody, ktoré ho k tomu viedli, neviem. Každý, kto ide do politiky, musí počítať s tým, že to nie je iba med lízať, ale, že bude konfrontovaný s tlakmi. A že tam lietajú aj podpásové údery, nie iba čisté,“ poznamenal Hrabko. Dodal, že podľa neho Mika na kandidátku pravicovej SaS nepatril vôbec. „Za riaditeľa RTVS bol zvolený v čase, keď Smer-SD vládol sám,“ upozornil publicista.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad