HRABKO: Ak bude Fico zdravý a bude bojovať v kampani, rozhodnú voliči
PREHRAŤ

HRABKO: Ak bude Fico zdravý a bude bojovať v kampani, rozhodnú voliči

Slovensko aktuálne končí ako predsedajúca krajina OBSE, preto sa Ministerská rada pred rokovaním normandskej štvorky o Ukrajine stretla v Bratislave, povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 15. decembra (Teraz.sk) – Ak predseda Smeru-SD Robert Fico prekoná svoje zdravotné problémy a zapojí sa naplno do predvolebnej kampane Smeru-SD, tak to budú voliči, ktorí v parlamentných voľbách jeho politickú ponuku vyhodnotia. „Bude to férovejší zápas, ako keby bol chorý, alebo pripútaný na lôžko. Takto by to boli férové voľby. Nech rozhodnú voliči,“ reagoval v diskusii na Tablet.tv publicista Juraj Hrabko na skutočnosť, že Robertovi Ficovi problémy s vysokým tlakom neumožnili účasť na výročnom sneme Smeru-SD.

„Ja sa držím zásady, že so zdravím sa nežartuje, ani nehazarduje,“ poznamenal Hrabko. „Mal by mať tú šancu, pokiaľ mu to zdravie dovolí, cestovať po Slovensku a burcovať ľudí k voľbám. Tak isto ako každý iný predseda politickej strany,“ konštatoval Hrabko.

Na margo aktuálneho obvinenia Roberta Fica zo schvaľovania extrémistického trestného činu, Hrabko poznamenal, že citované vyjadrenia z videa Roberta Fica jemu osobne nepripadajú také, že by samy osebe spĺňali kvalifikáciu na spáchanie trestného činu. „Záleží od každého ako číta to vyjadrenie, alebo vyhlásenie Roberta Fica. Prokurátor ho prečítal tak, že existuje dôvod na vznesenie obvinenia. To je fakt, ktorý nám leží na stole a s tým sa bude musieť vysporiadať Robert Fico, prokuratúra a možno aj súd,“ povedal Hrabko.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad