HRABKO o 2. polroku: Threema potvrdila, čo sme predtým iba tušili
PREHRAŤ

HRABKO o 2. polroku: Threema potvrdila, čo sme predtým iba tušili

V týchto voľbách je príliš veľa strán pri päťpercentnej hranici, môže a nemusí sa im to vydariť, povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 28. decembra (Teraz.sk) - Už v lete 2019 sa v médiách začali objavovať informácie z mobilnej aplikácie Threema podnikateľa Mariana K., obvineného zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti, ale aj z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. "Vnímal som to ako potvrdenie toho, čo sme dovtedy potvrdené nemali. Ale všetci vieme, aká je situácia v krajine. Teraz začalo vychádzať najavo to, čo sme dovtedy mohli iba tušiť," reagoval publicista Juraj Hrabko v Tablet.tv na medializované informácie o úzkych vzťahoch podnikateľa s niektorými sudcami či prokurátormi.

Zverejnená konverzácia vyvolala podozrenia, že sa podnikateľ Marian K. snažil ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní a dokonca súdne procesy.

Vláda preto pripravila legislatívne zmeny, ktoré okrem iného umožňujú jednoduchšie pozastavenie výkonu funkcie sudcu alebo prokurátora. Hrabko však s nimi spokojný nie je. "Nemyslím si, že by išlo o systémový krok. Bolo to schválené iba preto, že sľúbili niečo také pripraviť. Jediné pozitívum je, že hlasovanie Súdnej rady bude verejné. Ale mne osobne to nestačí," povedal.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad