HRABKO: Napriek apelom Čaputovej a Pellegriniho rastie skôr neslušnosť
PREHRAŤ

HRABKO: Napriek apelom Čaputovej a Pellegriniho rastie skôr neslušnosť

Ak vyčleníte skupinu strán, s ktorými vy po voľbách spolupracovať nechcete, tlačíte ich k tomu, aby začali spolupracovať navzájom, povedal Hrabko.

Bratislava 4. januára (Teraz.sk) – Motív slušnosti a korektnosti v politike sa objavil v novoročných príhovoroch prezidentky Zuzany Čaputovej, aj premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Podľa publicistu Juraja Hrabka je to správne, lebo v posledných rokoch rastie v politickom slovníku skôr agresivita a hrubosť.

„Je to dlhodobý problém, nevznikol dnes ani včera. Politický slovník hrubne, slová strácajú svoj pôvodný význam a používajú sa ledabolo v akýchkoľvek súvislostiach,“ uviedol Hrabko v diskusii na Tablet.tv.

Tento trend sa podľa neho objavil s nástupom internetu a eskaloval s rozmachom sociálnych sietí. „Pod rúškom anonymity ľudia používajú slovník, aký by si pod svojim menom použiť nedovolili,“ poznamenal Hrabko. Slovník bežných ľudí začali podľa neho nasledovať aj niektorí politici, ktorí vďaka tomu dosahovali lepšie šírenie svojich statusov na internete.

„Nabaľuje sa to a ten, kto vymyslí, ako to odstrániť, by si zaslúžil Nobelovu cenu. Dá sa ísť iba príkladom a tí prví, ktorí by si mali uvedomiť význam slov, sú ľudia zúčastňujúci sa verejnej debaty a politici,“ povedal.

Vica čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad