HRABKO: Štrajk autodopravcov bol úspešný, ale ďalej sa už nedostanú
PREHRAŤ

HRABKO: Štrajk autodopravcov bol úspešný, ale ďalej sa už nedostanú

Novinárska organizácia, ktorá kompromitovala Andreja Danka materiálmi z Kočnerovho archívu, podľa Hrabka v konečnom dôsledku nekonala nelegitímne, lebo záznamy boli pravdivé.

Bratislava 1. februára (Teraz.sk) – Vládne opatrenia na podporu autodopravcov sú podľa publicistu Juraja Hrabka dôkazom, že štrajk iniciovaný Úniou autodopravcov Slovenska (UNAS) bol úspešný, aj keď sa im nepodarilo presadiť všetky svoje požiadavky. Povedal to v diskusii na TABLET.TV.

Na druhej strane, priestor na ďalší úspešný postup únie už nevidí. „Myslím si, že nateraz by to mohol byť koniec tejto témy. Aspoň do volieb. UNAS predsa len dosiahol viac, ako mali predtým ako vstúpil do štrajku,“ poznamenal Hrabko. „A vláda urobila dobrý ťah, keď sa jej podarilo oddeliť ČESMAD od UNASu. Ak by vydržali spolu, dnes by sme sa možno nebavili o tom, že je tu koniec štrajku. Ale ČESMAD prijal podmienky, ktoré navrhla vláda, UNAS ostal osamotený a nemá inú možnosť ako so cťou ustúpiť,“ dodal.

Prímerím sa skončil aj vyhrotený spor vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) s vedením SAD Zvolen, keď sa obe strany dohodli na postupe až do právoplatného ukončenia súdnej kauzy, ktorú spolu vedú. „Dôležité je, že veci už dnes fungujú tak, ako fungovať majú a všetky tie slovné hrátky a vyhrážky, ktoré sme mali možnosť sledovať počas víkendu, sú za nami. Myslím, že obidve strany sa z toho dokážu poučiť,“ povedal Hrabko.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad