HRABKO: Západ dodržiava pravidlá napriek tomu, že Rusko to nerobí
PREHRAŤ

HRABKO: Západ dodržiava pravidlá napriek tomu, že Rusko to nerobí

Rezolúcia Valného zhromaždenia OSN právne záväzná nie je, ale napriek tomu je mimoriadne dôležitá, povedal v TASR TV Juraj Hrabko.

Bratislava 4. marca (Teraz.sk) – Je dôležité, že štáty západného sveta dodržiavajú pravidlá, vrátane rešpektovania výsledkov dohôd a rokovaní, aj keď to Rusko nerobí. V diskusii na TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Dodal, že ak si zmenená situácia vyžiada zmenu pravidiel, sú procedúry, ako to urobiť. Ale kým platia, treba sa nimi riadiť. Podľa Hrabka je to dôležité aj preto, že pomaly opäť prichádza čas na diplomatické rokovania, ktoré vojenský útok na Ukrajinu prerušil. „Je čas, aby bolo Rusko vyzvané k diplomatickým rokovaniam. Nebudú jednoduché a nebudú ani krátke, ale teraz už naozaj nastáva čas na diplomatov. Na to existujú,“ tvrdí Hrabko.

Aktuálne rokovania ruskej a ukrajinskej delegácie na bieloruských hraniciach podľa neho zásadnými diplomatickými rozhovormi nie sú. „To sú vojenskí poslovia. Je dobre, že sa rokuje na akejkoľvek úrovni, ale toto k nejakým rukolapným výsledkom nepovedie,“ poznamenal.

Viac čítajte tu.