PAULÍNA FIALKOVÁ: Zdolať Kuzminovú je vždy pre mňa osobné víťazstvo
PREHRAŤ

PAULÍNA FIALKOVÁ: Zdolať Kuzminovú je vždy pre mňa osobné víťazstvo

Biatlonistka Paulína Fialková dala počas uplynulej sezóny na známosť, že s ňou musí svetová špička počítať. Pred pár dňami sme ju aj preto pozvali do štúdia TABLET.TV, kde sme sa s ňou porozprávali.

Bratislava 8. apríla (Teraz.sk) – Slovenská biatlonistka Paulína Fialková má za sebou najvydarenejšiu sezónu v doterajšej kariére. Okrem behu sa v jej závere zlepšila aj na strelnici, čoho výsledkom bolo skvelé 31. miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára. Pred blížiacou sa olympijskou sezónou, na ktorú sa chce začať pripravovať už v máji, sme ju pozvali do televízneho štúdia TABLET.TV, kde sme s ňou prediskutovali viacero zaujímavých tém.

Kým ešte donedávna sa Slovákom pri debatách o biatlone „vybavila“ dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, už onedlho sa v súvislosti s týmto športom môže pod Tatrami skloňovať iné meno. Všetky predpoklady na to, aby sa natrvalo usadila v hlavách fanúšikov, má 24-rodáčka z Brezna Paulína Fialková, ktorá má za sebou vynikajúcu sezónu. „V jej úvode som sa veľmi trápila, zdravotné problémy ma obmedzovali natoľko, že som nedokázala podávať výkony, na aké by som za normálnych okolností mala. Som však rada, že som sa tomu nepoddala, vytrvala som až do konca, kde sa aj ukázalo to, čo som mal natrénované,“ rozhovorila sa Paulína Fialková a na margo spomínaných zdravotných problémov povedala: „V priebehu decembra mi lekári diagnostikovali pľúcne chlamýdie, pričom môže pokles výkonnosti predstavovať v takomto prípade aj desať percent. A presne to sa premietlo do mojich bežeckých výkonov. Nasledovala liečba antibiotikami, čo bolo dobré rozhodnutie, veď vďaka nim sa mi podarilo z toho dostať. Na druhej strane som síce zhruba desať dní netrénovala a musela som takpovediac začať odznova, ale ako som už povedala, bol to správny krok. O tom, že by som predčasne ukončila sezónu, som vôbec neuvažovala.“

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad