HRABKO: R.Fico a B.Bugár sa ohľadom štátneho prevratu zrejme nezhodnú
PREHRAŤ

HRABKO: R.Fico a B.Bugár sa ohľadom štátneho prevratu zrejme nezhodnú

Ak Veľká Británia dokázala presvedčiť celý rad krajín, aj Česko či Maďarsko, som trochu prekvapený, že nedokázali presvedčiť nás, povedal na margo vyhosťovania ruských diplomatov v TABLET.TV J.Hrabko.

Bratislava 29. marca (Teraz.sk) – Koaliční lídri Robert Fico (Smer-SD) a Béla Bugár (Most – Híd) zrejme nedospejú k spoločnému názoru na to, či na Slovensku organizovali členovia mimovládnych organizácií pokus o prevrat koordinovaný s hlavou štátu. „Podľa mňa bude Béla Bugár aj naďalej hovoriť to svoje, že podľa jeho názoru o prevrat nešlo a Robert Fico, keď sa mu to bude hodiť, že o prevrat išlo,“ povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko, podľa ktorého by však táto téma nemala vzbudzovať v koalícii väčšie napätia.

Zároveň dodal, že ak by bola pravda, že na Slovensku prebehol koordinovaný pokus o prevrat, znamenalo by to predsa zlyhanie expremiéra Fica, ako aj slovenských tajných služieb. Na poznámku, že protesty akcelerovala dvojnásobná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, s ktorou sotva mohol niekto vopred počítať, Hrabko reagoval, že vražda a údajný pokus o prevrat sú dve rôzne veci. 

Predseda Smeru-SD podľa neho poukazovaním na údajný pokus o prevrat mobilizuje voličov. „Je to jedna z taktík, ktorými bude Robert Fico postupovať ďalej. Myslí si, že mu to pomôže,“ povedal.

Hrabko sa nestotožňuje s názorom Roberta Fica aj Bélu Bugára, podľa ktorých opozícia politicky zneužila tému vraždy novinára a jeho priateľky. „Hovorí sa to vždy. Ak by bolo obrátené garde... Za celú éru Slovenskej republiky som nepoznal lepšieho opozičného poslanca, ako bol Robert Fico. Viem si predstaviť, aký politický kapitál by z témy vytrieskal on, ak by k takejto vražde došlo za Radičovej vlády, alebo vlády Mikuláša Dzurindu,“ upozornil Hrabko.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad