J. HRABKO: Robert Fico mimovládnym organizáciám nerozumie
PREHRAŤ

J. HRABKO: Robert Fico mimovládnym organizáciám nerozumie

Každý farmár má svoj problém. Ale ak chcú o nich rokovať, musia svoje požiadavky zovšeobecniť a poveriť rozhovormi nejakých zástupcov, povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 23. júna (Teraz.sk) – Predseda Smeru-SD Robert Fico prežil väčšinu svojho produktívneho života v straníckom prostredí a mimovládnym organizáciám nerozumie. V diskusii na TABLET.TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Reagoval tým na zámer Smeru-SD predložiť na jeseň zmenu legislatívy, na základe ktorej by mimovládne organizácie museli povinne deklarovať, či sú financované z domácich alebo zahraničných zdrojov. 

„Musíme si počkať na návrh zákona a ako to chce riešiť. V Maďarsku už taký zákon platí,“poznamenal Hrabko. „Nevidím nič zlé na tom, aby mimovládne organizácie preukazovali, ak majú peniaze zo zahraničných fondov. Veď za to sa netreba hanbiť,“ dodal. Zároveň ale upozornil, že mimovládne organizácie už dnes musia povinne viesť účtovníctvo a to je pod kontrolou zodpovedných inštitúcií.

Podľa Hrabka je preto otázne, aký bude praktický význam legislatívnych zmien. „Uvidíme, či to bude prakticky možné a podľa toho aj to, či to bude na niečo dobré. Ale Robert Fico podľa mňa absolútne nerozumie mimovládnym organizáciám. On nerozumie ani tomu, čo je občianska spoločnosť a občianska angažovanosť,“ povedal Hrabko. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad