DROBA: Rokovali sme, či by niekto neodstúpil. Ale všetci sme si verili
PREHRAŤ

DROBA: Rokovali sme, či by niekto neodstúpil. Ale všetci sme si verili

Kotlebovci v Bratislave našťastie neuspeli, takže v zastupiteľstve nie je ani jeden poslanec, s ktorým by sa nedalo alebo nemalo spolupracovať, povedal v TABLET.TV novozvolený predseda BSK J.Droba.

Bratislava 14. novembra (Teraz.sk) – V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) viedol podľa predvolebných prieskumov ľavicovo orientovaný Milan Ftáčnik, nasledovaný päticou pravicových kandidátov. Ani jeden z týchto piatich sa nevzdal kandidatúry, napriek tomu napokon zvíťazil Juraj Droba (SaS), ktorý neviedol ani v jednom z prieskumov. „Od stredu napravo bolo naozaj tesno. Ja som sa pokúšal rokovať, aj mňa oslovovali iní kandidáti, či im nevyjadrím podporu,“ povedal Droba v TABLET.TV. 

Ak by sa niektorý z pravicových kandidátov vzdal ešte pred voľbami, šance pravice získať post predsedu BSK by to výrazne zvýšilo. „Aj z nášho tábora vychádzala podobná iniciatíva, snažili sme sa dohodnúť tými, čo mali o niečo menej percent. Rokovania stroskotali jednoducho na tom, že si každý myslel, že má na to, aby to dal. Platilo to aj pre pána Mrvu, ktorého každý podceňoval a nakoniec urobil veľmi dobrý výsledok,“ vysvetlil Droba.

„Prieskumy boli, pri predpokladanej dvadsaťpercentnej účasti, veľmi nepresné. Aj do budúcna chcem povedať, nech sa voliči ani kandidáti nenechajú znechutiť prieskumami,“ dodal. Pripomenul, že bratislavský primátor Ivo Nesrovnal „zrazu vyhral z úplne jasného tretieho miesta“. „SaS mala mesiac pred voľbami v roku 2016 šesť percent v prieskumoch a o štyri týždne na to vo voľbách mala dvanásť percent,“ konštatoval Droba s tým, že médiá prikladajú prieskumom príliš veľký význam.

„Vedel som, že už sme v rámci toho maratónu v cieľovej rovinke, že na záver každý šprintuje a ide o to, kto prvý dobehne do cieľa,“ povedal.

Viac čítajte tu.