ZÁZNAM: AAA AUTO v druhej vlne pandémie predáva o 50 % viac než v prvej
PREHRAŤ

ZÁZNAM: AAA AUTO v druhej vlne pandémie predáva o 50 % viac než v prvej

Pozrite si záznam.

Skupina AURES Holdings tento rok aj počas pokračujúcich dopadov pandémie koronavírusu naďalej pokračuje vo svojej rozvojovej stratégii, kde stavila na digitalizáciu predajných aj vnútorných procesov. Hlavným smerom je on-line predaj, ktorý sa už udomácňuje vo všetkých krajinách, kde skupina pôsobí.

Na Slovensku sa takto predáva počas druhej vlny pandémie o vyše 50 % automobilov viac než počas prvej. Aj tak je ale celkový predaj polovičný oproti bežnému stavu, kedy predaj nie je obmedzený vládnymi nariadeniami. Záujem o automobily, ako o najbezpečnejší dopravný prostriedok dnešnej doby, je však stále vysoký. „Pandémia koronavírusu ťažko zasiahla celý automotive sektor.

V našich autocentrách na Slovensku a v Poľsku bol obmedzený voľný pohyb osôb, v Českej republike boli tento rok už po druhý krát uzatvorené pobočky. Tieto opatrenia majú tvrdé dopady na objem našich predajov. Rýchle spustenie on-line predaja vozidiel nám pomohol ekonomické dopady vládnych opatrení do značnej miery spomaliť, ale aj napriek tomu predávame len zhruba polovicu toho, čo by sme predali za normálnej situácie. Budúci rok očakávame ďalšie prehĺbenie nedostatku ojazdených vozidiel spôsobené výpadkami vo výrobe nových áut a obmedzení.

Ceny ojazdených áut kvôli tomu naďalej porastú,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO.