CD Klub: DULEBA: Korčokova demisia ma neprekvapila
PREHRAŤ

CD Klub: DULEBA: Korčokova demisia ma neprekvapila

Hosťom Pavla Demeša v relácii CD Klub bol analytik Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) Alexander Duleba.

Témou rozhovoru bola nedávna demisia ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka a jeho pôsobenie na čele rezortu diplomacie.

Korčok predpokladá, že nominanta na post šéfa diplomacie bude navrhovať OĽANO

Bratislava 7. septembra (TASR) - Minister zahraničných vecí v demisii Ivan Korčok (nominant SaS) predpokladá, že nominanta na post šéfa diplomacie bude navrhovať OĽANO. Meno jeho nástupcu s ním nikto nekonzultoval. Povedal to v stredu počas rokovania vlády.

Korčok sa po svojom odchode z ministerstva nepripravuje na žiadny veľvyslanecký post. "Nemám ani pripravené žiadne lukratívne alebo teplé miesto v zahraničí," odpovedal na otázky o jeho budúcnosti.

Zároveň povedal, že súčasná situácia s energiami donúti šetriť aj slovenské zastupiteľské úrady v zahraničí. "Toto je nová záťaž, s ktorou sa budeme musieť vysporiadať. Budeme si musieť uťahovať opasky a kohútiky," skonštatoval Korčok.

Kvituje, že návrh rozpočtu na budúci rok dáva rezortu diplomacie šancu to ustáť. V tejto súvislosti nepredpokladá rušenie kultúrnych prezentácií Slovenska.