ŠIPOŠ: SaS ukázala, že spolu so Smerom a ĽSNS vie obštruovať parlament
PREHRAŤ

ŠIPOŠ: SaS ukázala, že spolu so Smerom a ĽSNS vie obštruovať parlament

Pre slovenskú, ale aj európsku legislatívu je témou, či púšťať do internetového priestoru anonymné profily, povedal v TASR TV predseda poslaneckého klubu OĽANO M. Šipoš.

Bratislava 20. októbra (Teraz.sk) – Opakované zablokovanie parlamentu, ktoré predchádzalo schváleniu navýšenia tohoročného rozpočtu o 1,5 mld. eur, bolo zbytočné a SaS ním chcela po odchode z koalície ukázať svoju dôležitosť. V TASR TV to povedal predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

SaS podmienila podporu navýšenia rozpočtu doplnením špecifikácie spôsobu využitia týchto peňazí na riešenie dôsledkov energetickej krízy priamo do zákona a kým táto podmienka nebola splnená, blokovali rokovanie NR SR. „SaS sa snaží ukázať, že sú pre nás potrební a musíme sa k nim chodiť doprosovať,“ tvrdí Šipoš. „Spojili sa so Smerom, Hlasom, ĽSNS a Republikou a ukázali nám, že vedia obštruovať parlament. Ich argument, že dávame nejaké bianko šeky neobstojí. My sme jasne hovorili, že to pôjde na pomoc v energetickej kríze,“ reaguje Šipoš.

Viac čítajte tu.