HRABKO: Po voľbách sa môže vrátiť aj vláda I. Matoviča alebo E. Hegera
PREHRAŤ

HRABKO: Po voľbách sa môže vrátiť aj vláda I. Matoviča alebo E. Hegera

Bolo to historicky prvé referendum, ktoré voličom umožňovalo priamo napísať text do ústavy, povedal v TASR TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 28. januára (Teraz.sk) – Výsledkom predčasných parlamentných volieb nemusí byť automaticky politická zmena, môže ním byť aj návrat vlády Igora Matoviča alebo Eduarda Hegera (obaja OĽANO), ak dostanú od voličov dôveru. V TASR TV na to upozornil publicista Juraj Hrabko.

Voliči by mali podľa neho rozdať karty znova, lebo aktuálna vláda je dočasná, pod kontrolou prezidentky a bez dôvery parlamentu. „Táto vláda hádže uterák do ringu, pritom má šance, aby situáciu dokázala otočiť a presvedčila voličov, že to robí správne. Nerozumiem tomu, prečo sa boja ďalšieho rozhodnutia voličov,“ povedal Hrabko.

Parlament podľa neho s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne o septembrovom volebnom termíne. „Tu vidím jednoznačné víťazstvo Igora Matoviča. Dosiahol zakotvenie jedného volebného obvodu do ústavy. Povedal, že chce ako termín volieb 30. september a zrejme bude 30. september,“ poznamenal Hrabko.

Viac čítajte tu.